Futbol

TFF’den Etik Kurulu açıklaması geldi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Etik Kurulu Talimatı’nın 12. maddesinde yapılan değişiklikle ilgili açıklamada bulundu.

TFF’nin internet sitesinde yer alan açıklamada, söz konusu değişiklikle Futbol Disiplin Talimatı zarfında değerlendirilmeyen olaylar, basın ve yayın organları ile sosyal medyada etik davranış ilkelerine aykırı beyan ve açıklamalarda yer alan futbol camiasındaki kişilerin, disiplin müfettişleri tarafından Etik Kuruluna sevk edileceği bildirildi.

Bu madde kapsamında yapılan sevkler hakkında TFF internet sitesinden kamuoyunun bilgilendirileceği, Ahlak Kurulu göre ilgilisine 3 gün içinde cevaplandırılmak üzere savunma istem yazısının gönderileceği belirli açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kurul göre ihlalin gerçekleşmesine karar verilmesi halinde; ihlalin niteliğine kadar uyarma, ayıplama, huzurda ayıplama, yazılı veya görsel medya aracılığı ile ayıplama ya da ihlalin toplumdaki olumsuz etkilerini gidermeye yönelik olarak kişinin konferans vermesi ya da sporcularla ilgili organizasyonlara katılması gibi sportif ve eğitici yaptırımlar uygulanabilecektir. Taraflar, komite kararının kendilerine bildirilmesinden itibaren 7 gün içinde Tahkim Kurulu nezdinde itiraz edebilir. Süresi içinde itiraz edilmemesi veya itirazın reddedilmesi halinde karar kesinleşir. Kararlar kesinleştikten sonradan TFF’nin internet sitesi yoluyla kamuoyuna duyurulacaktır.”

TFF Tahkim Kurulu, Beşiktaş Kulübünün, Etik Kurulu Talimatı’nın 12. maddesinde yapılan değişikliğe ilişkin itirazını dün reddetmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı