Süper Lig

TFF: ‘En kayda değer önceliğimiz sağlıktır! 12 Haziran kararı ‘şimdilik ’ kaydıyla alındı ’

Türkiye Futbol Federasyonu resmi bir açıklama yayınladı ve sezonun devamı hakkında yaşanan tartışmalara değindi. TFF’nin açıklamasında “Dönüş için alternatifli 7 planımız olduğu daima duyurulmuştur” denirken “12 Haziran kararı şimdilik kaydıyla ve UEFA’nın Avrupa Kupaları takvimi nedeniyle alınmıştır” ifadeleri de yer aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), federasyonun en kayda değer önceliğinin sağlık olduğunu, federasyon ve kişileri yıpratmaya yönelik gündeme getirilen iddiaların da art niyetli olduğunu belirterek, “Bir kere daha üstüne basarak söylemek isteriz ama, TFF ’nin ekonomik durumu da başta almak üzere yazıda yer alan tüm iddialar, belirtilen tutarlar ve konular gerçek dışıdır” denildi.

Türkiye Futbol Federasyonu, bir gazete bulunan haberlerle ilgili yorumlama yayımladı. TFF ’nin en manâlı önceliğinin sağlıktır olduğunu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“12 Haziran kararı şimdilik kaydıyla ve UEFA ’nın Avrupa Kupaları takvimi sebebiyle alınmıştır. Kaldı ki müsabakalara dönüş için alternatifli 7 planımız olduğu her zaman kamuoyuna duyurulmuştur. Buna karşın; söz konusu kişinin, bu kararın sanki tek yanlı olarak alındığı, Türkiye ’deki yasal iddia şirketi ve yayıncı şirketin şantaj yaptığı ve TFF ’nin buna boyun eğdiğine ilişkin, hiçbir fiziki kanıt ve bilgiye dayanmadan ortaya attığı iddialar tamamıyla düş ürünüdür.

İLGİLİ HABER Beşiktaş`ta corona virüsü nasıl yayıldı? İşte yaşananlar... Beşiktaş`ta corona virüsü nasıl yayıldı? İşte yaşananlar…

Keza hiçbir fiziksel kanıta dayanmadan, kişilerin konum ve görevleri ile ilgili açıklama yapılarak federasyon ve kişileri yıpratmaya yönelik gündeme getirilen iddiaların art niyetli olduğu da aşikardır. Bir kere daha üzerine basarak söylemek isteriz ancak, TFF ’nin hesaplı durumu da ilk olarak almak üzere yazıda bulunan bütün iddialar, kayıtlı tutarlar ve konular reel dışıdır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı