Süper Lig

Tevfik Yamantürk: Beşiktaş ’a kötülük, kalleşlik yapıldı

Beşiktaş Divan Başkanı Divan Tevfik Yamantürk, siyah-beyazlıların fazla önemli sıkıntıları olduğunu belirterek, “hemen paramız değil. Birinci işimiz Beşiktaş ’ta sağlıklı finansal ortamı oluşturmak” dedi. Yamantürk hem, “Beşiktaş’ı kendi evimizdeki gibi yönetmeliyiz. İnsan evinden mülk çalar mı? Üzülüyorum, geriliyorum. Beşiktaş ’a musibet, kalleşlik yapıldı” şeklinde konuştu.

Beşiktaş Divan Başkanı Divan Tevfik Yamantürk, siyah-beyazlıların sosyal ağ hesabından yapılan canlı yayına katıldı. Divan başkanlığı görevi öneri edildiği zaman iftihar duyduğunu bildiren Yamantürk, “Aileme, çocuklarıma bırakacak en büyük miraslardan biri. Eşim bana niye kabul ettiğimi sorduğunda. ‘Öldükten sonra tabutun üstüne Beşiktaş bayrağı örtecekler, Beşiktaş bayrağının üzerinde de Türk Bayrağı var ’ dedim. Beşiktaş bana bu şansı verdi. Fazla minnettarım” dedi.

Kulübün hesaplı olarak zor durumda olmasıyla ilgili olarak Tevfik Yamantürk, “Divan üyeleri ile ayda 2 defa toplanıyoruz. Onlarla da bunları konuşuyoruz. Biz magazini daha çok seviyoruz. Son divan toplantısında da saatlerce orada oturduk. Saatler sonrasında atlayarak sıçrayarak bir takım magazinsel işler konuşuldu. Beşiktaş’ın fazla önemli sıkıntıları var. Bizim bunları konuşmamız lazım. Birinci gereken oksijendir. Beşiktaş’ın oksijeni de para. acilen paramız yok. Bütün kulüplerimiz maalesef öyle. Birinci işimiz Beşiktaş’ta dinç parasal ortam oluşturmalıyız. İki haftada bir divan olarak toplanıyoruz. Yönetimden de bir arkadaşımızı gösteri ediyoruz. Kulübümüz için neler yapabiliriz diye konuşuyoruz. Ben herkesle konuşan bir insanım. Konuşarak bir noktaya varacağımıza inanıyorum. Yükümlülük taşıdığımız ırk var. Herkese hesap veriyoruz. Beşiktaş’ta da bu geçerli. Başkanımızla belli aralıklarla bir araya geliyoruz. Kendisi de meslek adamı. Söylediklerimizi anlıyor ve kabul ediyor. ‘Şuralar beraber gidebilir miyiz? ’ dedi. Ben de ‘Gönül Rahatlığıyla ’ dedim. Bunları yaparken işin magazin tarafıyla uğraşamam. Halk Müziği para olmadığını unutmuş işin fantezisini konuşuyor. Dönem sonu geldiğinde faiz nasıl ödeyeceğimizi, kredileri kimse konuşmuyor. Ne değin ütüldüğümüzü hesaplayan yok. Ben Beşiktaş’ın buradan çıkacağına inanıyorum. Alacaklılar ne değin faydalanırız diye düşünüyor. Şart böyle iken ‘Başkan taze para koysun ’ diyorlar. Başkan zaten taze para koydu. Ali Koç Fenerbahçe’ye 50 milyon Dolar verdi. Türk spor tarihinin en büyük hibesi. Ateşe düşmüş su damlası. Bizim durumumuz diğer kulüplerden daha iyi. Verilerden görüyoruz. Borcu yönetmek, serveti yönetmekten zordur. Ben Fikret başkan ile görüşüyorum. Beni dinlemedi, ben haklı çıktım. Şimdiki başkanımız bizi dinliyor. Hayırlısı ile bu çözülecek. Bence bu Türkiye’nin ciddi problemidir. Buna bir şekilde müdahale edilmesi lazımdı. Bu kulüplerde bir gün Arapça, Rusça ve Çince konuşulduğu duymak istemiyorsak… Devlet bu borçları silerse hayatında maça gelmemiş, çocukların hakkını gasp etmiş olacağız. Çok önemli kurallar getirilmeli. Hukukçular bir araya gelip yaptırımlar olmalı. Ben halen karamsar değilim. Bu meslek artık Beşiktaş problemi yok, alacaklının da problemi. Kural olacak ve kimse kuraldan akıllı olduğunu düşünmeyecek. Süleyman ağabeyden sonra ilk gelen bu işi ilk çukura götürdü. Serdar Veri ’den bahsetmiyorum” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ ’A MUSIBET, KALLEŞLİK YAPILDI”

Aktarma konusunun magazin olduğunu açıklayan Yamantürk, “Biz gençlerle oynamalıyız. Patron ben olsam genç takımla çıkarım. Evde olmayan camide haramdır. Adamın evinde çoluk çocuk aç, her geceyi başka yerde sabahlıyor. Tanıdık Olmayan futbolcu da olabilir fakat kimseye ütülmeden. Beşiktaş’ı kendi evimizdeki gibi yönetmeliyiz. İnsan evinden mülk çalar mı? Üzülüyorum, geriliyorum. Beşiktaş’a musibet, kalleşlik yapıldı. Ayağımızı yorganımıza kadar uzatacağız. Cumhuriyet’in Osmanlı’dan miraslı aldığı birkaç kurumdan biriyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı