Basketbol

TEKSÜT Bandırma BK – Sigortam.net İTÜ Basket maç sonucu: 64-48

ING Basketbol Süper Ligi 22. hafta maçında tamamen kendi altyapısından yetiştirdiği oyuncularla parkeye çıkan TEKSÜT Bandırma BK, Sigortam.net İTÜ Basket’i misafir etti.

TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmaya Rıdvan Öncel, Şehmus Hazer, Erkan Yılmaz, Furkan Haltalı ve Alperen Şengün beşi ile başladı. Mücadeleye süratli başlayan taraf konut sahibi ekip TEKSÜT Bandırma BK oldu. Mücadelenin birincil bölümünde Rıdvan Öncel ile sayılar bulan Yeşil-Beyazlılar birincil çeyreğin 5. dakikasını 7-2 önde geçti. Kalan bölümde savunmada biraz aksasa da Rıdvan Öncel ve Sadık Dikte Kabaca’nın sayıları ile hücumda etkili olunca TEKSÜT Bandırma BK, birincil çeyreği 14-13 önde geçti.

İkinci çeyreğe çabuk başlayan taraf tekrar TEKSÜT Bandırma BK oldu. Hücumlarda Rıdvan Öncel ve Şehmus Hazer ile sayılar üreten TEKSÜT Bandırma BK 15. dakikayı 25-16 önde geçti. Bandırma ekibi kalan bölümde Rıdvan Öncel ve Vefalı Emir Terbiyesizce ile sayılar bulunca oyun kontrolünü ayrıntılarıyla elinde tuttu ve soyunma odasına 33-21 önde girdi.

İkinci yarıya iyi başlayan taraf yine ev sahibi takım TEKSÜT Bandırma BK oldu. Bandırma ekibi hücumlarda rakam üretmekte zorlanmazken, Erkan Yılmaz ve Alperen Şengün ile sayılar üretince 25. dakikayı da 37-27 önde geçti. Kalan bölümde iyi ve kontrollü oyununu sürdüren TEKSÜT Bandırma BK, son çeyreğe de 48-32 önde girdi.

Final çeyreğine her iki takım da iki taraflı sayılarla başladı. TEKSÜT Bandırma BK hücumlarda Furkan Haltalı ve Rıdvan Öncel ile sayılar üretirken 35. dakikayı 59-41 önde geçti. Kalan bölümde oyunun kontrolünü ayrıntılarıyla elinde tutarak iyi bir performans ortaya koyan, Ligin ve Avrupa’nın 20 yaş ortalamasıyla en genç takımı olan TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmadan da 64-48 galibiyetle ayrıldı.

SALON: TEKSÜT Kara Ali Acar Spor Salonu

HAKEMLER: Sinan İşgüder, Alper Özgök, Ahmet Tatlıcı

TEKSÜT BANDIRMA BK: Rıdvan Öncel 18, Erkan Yılmaz 11, Vefalı Kabaca 10, Alperen Şengün 10, Şehmus Hazer 9, Furkan Haltalı 5, Atakan Erdek 1

SİGORTAM.NET İTÜ BASKET: Marquez Campbell 13, Oğulcan Baykan 9, Semih Say 8, Ramazan Tekin 6, Mehmet Yağmur 5, Yunus Akçay 4, Cole Huff 3

1.PERİYOT: 14-13

DEVRE: 33-21

3.PERİYOT: 48-32

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı