Spor Haberleri

Tamer Tuna: Bize de corona virüsü bulaşmış olabilir

Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, futbolcuları Fernando’nun Brezilya’da karantina aşağı olduğunu, corona virüsünün kendilerine de bulaşmış olabileceğini belirtti.

İsmail AKIN / ANTALYA Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, Antalyaspor’da oynayan Charles Fernando’nun, Brezilya’da 14 jurnal karantinaya alındığın belirterek, “Futbolcumuzu tedavi için Brezilya ’ya göndermiştik. Fransa üzerinden ülkesine gittiği için karantinaya alındı. Şu Anda dönüş sorunu yaşıyor. Hasta değiliz ama potansiyel hastayız. 7 oyuncumuzda gribal enfeksiyon var. Entrika teorisi üretmiyorum lakin maalesef süreç bu. Liglerin erteleneceğini varsayım ediyorum” dedi.

Bireysel tercihinin maçların oynatılmaması yönünde olduğunu dile getiren Tuna, “Ben liglerin erteleneceğini varsayım ediyorum. Bize de virüs bulaşmış olabilir. Soyunma odasında bile herkes kararsızlık içerisinde. Göz göze geliyoruz ve bu teması duygularımızla yaşatıyoruz. Böyle bir ortamda çalıyoruz. Soyunma odasında birlikteyiz, benzer tabaktan, çatal, bıçaklarla yemeğimizi yiyoruz” diye konuştu.

Tamer Tuna, Süper Lig ’in 26. haftasında oynanan Sivasspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, liglerin erteleneceğini düşündüğünü belirterek “Bunlar bir yerden küskün bilgi yok sürecin getirdiği liglerin oynanma tehlikesinin içinden hastaların çıkabileceği düşüncesinden nedeniyle… Bu yaşanılan ortamda bize virüs bulaşmış olabilir. Yabancı aileler ve çocukları, anneleri geldi. Sinan Gümüş ’ün geçen hafta anne babası geldi, ‘hocam dokunamıyorum ’ diyor. Bir örnek, net bizim içinde yaşadığımız koşul bu…” ifadelerini kullanmıştı.

Çin ’in Wuhan şehrinde ortaya çıktıktan sonra tez dünyaya yayılan corona virüsü sebebiyle şimdiye dek 8 bine yakın insan hayatını kaybetti.

İLGİLİ HABER Inter efsanesi kırmızı alarm verilen Lodi`de yaşadıklarını anlattı: Korkunç! Inter efsanesi kırmızı alarm verilen Lodi`de yaşadıklarını anlattı: Dehşet!

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı