Süper Lig

Takımının başarısına 4 dilde katkı oluyor! Alanyaspor ’da 13 yabancı, bir tercüman var!

Aytemiz Alanyaspor’un tercümanı Baran Boçnak, takımın başarısında manâlı rol oynuyor. Turuncu-yeşilli takımın tek tercümanı olan Boçnak, 13 tanıdık olmayan futbolcunun sesi olarak yoğun mesai harcıyor.

Portekizce, İspanyolca, İngilizce ve Boşnakça konuşan tercüman Baran Boçnak, yaklaşık 9 yıldır Süper Lig ’de çok sayıda yabancı futbolcunun sesi oldu. Son 4 yıldır da 13 tanıdık olmayan futbolcusu olan Aytemiz Alanyaspor ’un tercümanlığı üstenen Boçnak, yoğun mesai harcıyor. Tüm yabancı futbolcu röportajlarında bulunan Boçnak, bunun yanı sıra idmanlarda ve saha içlerinde de irtibat köprüsü oluyor.

Aytemiz Alanyaspor ’da 4 yıldır devir yapan başarılı tercüman Baran Boçnak, Aytemiz Alanyaspor ’un Süper Lig ’e adım attığından beri futbol ailesinin her bir bireyi tarafından başarısıyla takdir kazandığını söyledi.

‘Zor bir görevimiz olduğunu düşünüyorum ’

Takriben 9 yıldır Süper Lig’de çevirmenlik yaptığını söyleyen Boçnak, “Alanyaspor’dan önce 5 yıl Gaziantepspor’da çalıştım. Natürel Gaziantep’teki son 2 yıl yönetimle ilgili menajer yardımcılığıyla geçti. Baskı bir işimiz var çünkü Türkiye’de tercüman olarak ödev yapmak yalnızca dil becerisiyle sınırlı yok. aynı zamanda yöneticilik anlamda da önemli sorumluluklar getiriyor. Futbolcuların sadece iletişimiyle değil, krizi yönetebilmenizle de alakalı bir şart laf konusu. Biliyorsunuz ülkemizde futbol fazla devingen bir spor, keza saha dışındaki olaylar da çok devingen şekilde geçiyor. Bunları iyi idare edebilmek gerekir. O yüzden şiddet bir görevimiz olduğunu düşünüyorum “dedi.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`de tüm testler negatif Fenerbahçe`de bütün testler negatif

‘İşleyen sistemle beraber bizimde başarılı olmamız gerekli ’

Alanyaspor’un çevrili nesnel herkesin takdirini kazmış bir kulüp olduğunu ifade eden Boçnak, “Lüzum saha içerisinde oynadığı güzel futbolla, gerekse de saha dışındaki idare başarısıyla Alanyaspor takdir kazanıyor. Sürekli artan bir yapımız var. Kulüp personeli olarak bize koskocoman yükümlülük düşüyor. Her ne kadar kulübün yöneticilik anlamda başarısı üstteki seviyede olsa da bunla birlikte daha varsa sorumlukları var. İşleyen sistemle beraber bizimde başarılı olmamız gerekli. Bütün personel arkadaşlarımda bu yönde özverili bir şekilde çalışıyor. Cümbür Cemaat elini taşın altına koyuyor bu süreçte. Corona virüsü her ne dek dünya futbolunu eklemiş de olsa bundan böyle sahalara dönüşler başlayacak. Önümüzdeki haftalarda da ülkemizde ligler oynanmaya devam edilecek” diye konuştu.

‘Hedeflediğimiz Türkiye Kupası’nı almış oluruz ’

Corona virüsünün futbolu çok etkilediğini bildiren Boçnak, şunları söyledi:

“Corona virüsü bizi negatif etkiledi. Alanyaspor olarak fiilen hiç antrenmanlara ara vermedik. Futbolcularımıza aralıksız evlerinde çalışmaları için spor materyalleri temin ettik. Onların lige hazırlanmış bir şekilde elimizden geleni yaptık. Umarım bu süreçte de başarılı oluruz ve sezon sonunda hedeflediğimiz Türkiye Kupası ’nı da almış oluruz. Buradan bir mesajımda bu mesleği yerine getirmek isteyen arkadaşlarıma olacak. Ben uzun zaman futbol oynadım sonra bu mesleğe geçiş yaptım. Eğer futbolu seviyorsanız, dil yetenekleriniz başarılıysa kesinlikle bu işi yapmanızı tavsiye ederim.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı