Süper Lig

Süper Lig ne zaman başlıyor? Süper Lig maçları şifresiz mi olacak?

TFF, corona virüsü salgını sonrası ara bahşedilen Süper Lig ’in başlangıç tarihi ile ilgili son kararını verdi. TFF Başkanı Nihat Özdemir, liglerin tarihinde tekrar başlayacağı tarihi açıkladı. Peki Süper Lig’de maçlar ne vakit başlayacak?

Corona virüs salgını nedeniyle ara verilen Süper Lig kaldığı yerden ne vakit devam edecek emin oldu.

Nihat Özdemir ’in açıkladığı tarihe göre Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Acemi Ligler benzer tarihte başlayacak.

SÜPER LİG NE SÜRE BAŞLAYACAK?

Video konferans yoluyla gerçekleştirilen basın toplantısında Nihat Özdemir, şimdilik almak kaydıyla, Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Acemi Ligler ’de (BAL) maçların 12-13-14 Haziran haftasında başlatma kararı alındığını duyurdu. Nihat Özdemir, liglerin 26 Temmuz tarihinde tamamlamayı düşündüklerini de belirtti.

Liglerin 12 Haziran tarihinde başlamaması halinde ellerinde diğer senaryoların olduğunu da söyleyen Nihat Özdemir, maçların şifreli yayınlanacağını açıkladı.

“MAÇLAR ŞİFRELİ YAYINLANACAK”

– beIN Media, Süper Lig için büyük miktar ödüyor. Bu maçları şifresiz olarak yayınladıkları zaman bazı hukuksal olayların ortaya çıkabileceği aşikar. Bir Takım üyeler para vermişken, bir takım kesim ise para vermeden izlemiş olacak. Bu şart da hukuksal bir konu doğuruyor.

– ZTK ’da 3 maçımız kaldı. Birer yarı final rövanş ve final maçımız var. Bunları da programın içine dahil edeceğiz. Kulüpler ve yayıncı kuruluşla görüşmeler devam ediyor.

– Tek şehirde futbol oynamak TFF ’nin hiçbir vakit gündemine gelmedi. Bu bizim dışımızda konuşulan konuydu. Herkes kendi stadında oynayacak.

– Süper Lig ’deki 18 takımdan 13-14 ’ü liglerin oynanmasını istiyor. TFF 1. Lig ’den ise 11 ekip devam etmek istiyor.

– TFF Sağlık Durumu Kurulu ’nun yayınladığı protokole zorlama diyenler var. Biz asgari hasar göreceğimiz protokolü yayınladık. Bizim esas hedefimiz bunlara uyarlamak. Fakat bu sefer Sıhhat Bakanlığı ve Bilim Kurulu ’nun bize yollayacağı yeni protokolü yayınlayacağız. Buna adapte etmek zorundalar.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı