Süper Lig

Süper Lig ne zaman başlayacak? Süper Lig ’in başlama tarihi değişti mi? Federasyondan yeni tanımlama…

Corona virüsü nedeniyle uzun zamandır oynanmayan maçlar hakkında Türkiye Futbol Federasyonu açıklamada bulunmuştu. Başkan Nihat Özdemir, Türkiye’de bütün liglerin 12 Haziran ’da başlayacağını belirtmişti. Oysa federasyon devlete ait sitesinden TFF 1. Lig ve alt liglerdeki maçların başlangıç tarihinde değiştirme yaptığını açıkladı. Peki, Süper Lig ne süre başlayacak? TFF 1. Lig ’in başlangıç tarihi belirli oldu mu? İşte Türkiye ’de futbolda atılması planlanan normalleşme adımları…

Corona virüsü, hayatın adi akışında çoğu şeyi etkilediği gibi futbol karşılaşmalarını da etkiledi. Ülkemizde virüsün görülmesi sonrası maçlar iptal edilmişti. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, 12 Haziran’da tüm liglerin başlayacağını bildiri etmişti. Oysa, son yapılan açıklamaya kadar bir takım liglerin başlangıç tarihinde değişikliğe gidildi. İşte futbolun akıbeti…

SÜPER LİG NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Süper Lig’in başlama tarihi daha önce Nihat Özdemir kadar ilan edildiği gibi 12 Haziran’da başlayacak. Ligin bitme tarihi olarak 26 Temmuz tarihi belirlendi. Liglerin 12 Haziran tarihinde başlamaması halinde ellerinde diğer senaryoların olduğunu da söyleyen Nihat Özdemir, maçların şifreli yayınlanacağını açıkladı.

TFF 1. LİG BAŞLAMA TARİHİ DEĞİŞTİ Mİ?

Türkiye Futbol Federasyonu, TFF 1. Lig’in başlangıç tarihinde değişikliğe gitti. Daha önce aynı Süper Lig gibi 12 Haziran’da başlayacağı duyurulan TFF 1. Lig, yeni karar ile 19 Haziran’da başlayacak.

Ayrıca TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig maçlarının tarihi de değişti. Federasyon, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig’inin yeni açılış tarihini 18 Temmuz olarak belirledi.

 

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı