Süper Lig

Süper Lig ne vakit başlayacak? Süper Lig maçları nerede oynanacak?

Corona virüsü sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye ’de de futbola ara verilmişti. Hatırlanacağı gibi Türkiye ’de 26. hafta maçları seyircisiz oynanmış ve sonra liglere ara verilmişti. Yayıncı kuruluşun meşhur spor spikeri Ercan Taner, Süper Lig ’in ne vakit başlayacağı ile ilgili son bilgileri paylaştı. Peki Süper Lig ne süre başlayacak? Süper Lig ’de maçların oynanması için hangi iller ön plana çıkıyor? İşte detaylar…

Corona virüsü neredeyse bütün spor müsabakalarının ertelenmesine sebep oldu. 2020 Tokyo Olimpiyatları ve Avrupa Şampiyonası 1 sene sonraya ertelenmişti. Bilhassa futbolseverler, liglerin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Keza Avrupa’da keza de Türkiye’de liglerin geç de olsa bitirilmesi planlanıyor. Peki, Süper Lig ne zaman başlayacak? TFF Süper Lig’in başlama tarihini belirledi mi? İşte teferruat…

SÜPER LİG NE VAKIT BAŞLAYACAK?

Corona virüsü pandemisi sebebiyle 26. haftadan itibaren yarıda kalan Süper Lig’de, maçların tekrardan ne zaman başlayacağı merak ediliyor. TFF kadar liglerin başlayacağı tarih kesin olarak açıklanmadı fakat meşhur spor spikeri Ercan Taner, planlanan tarihler hakkında bazı bilgiler paylaştı. Ercan Taner’e kadar; Antalya ve Alanya ’nın merkez olarak kabul edileceği Süper Lig ’de maçlar seyircisiz oynanacak. Ligin başlangıç tarihi olarak ise Haziran ayının üçüncü haftası yani 15 Haziran 2020 gibi bir tarih masanın üstünde duruyor. Keza TFF tarafından, teknik direktörler, futbolcular ve kulüp çalışanlarına corona virüsü testi yapılacak. Maçlardan önce tüm görevlilerin ateşi ölçülecek. Son olarak ise maç öncesi ve sonu yapılan röportajlarda maske zorunluluğu uygulanacak.

AVRUPA ’DAKİ LİGLERDE KOŞUL NE?

Corona virüsünün yoğun olarak gözüktüğü Avrupa ’da da, Belarus Ligi hariç bütün ligler ertelenmişti. Peki Avrupa ’da liglerin başlangıç tarihi kesin oldu mu? İşte Avrupa Lig ’lerinden haberler…

İNGİLTERE PREMIER LİG

Corona virüsü pandemisi sebebiyle Premier Lig ’in 3 Mayıs ’a dek ertelendiği açıklanmıştı. Oysa İngiltere ’de corona virüsü vakalarının sayısının her gün artması sebebiyle bu tarihte başlaması beklenmiyor.

İTALYA SERIE A

İtalya, Avrupa ’da corona virüsünün en yoğun olarak görüldüğü ülkelerden biri. Ligde oynayan çoğu futbolcuda da corona virüsü saptama edilmişti. Serie A ’nın ne vakit başlayacağı ile ilgili bir tarih belirlenmedi.

İSPANYA LA LIGA

İspanya, İtalya ile birlikte corona virüsü salgının en yoğun olduğu Avrupa ülkelerinden biri. Günlük 1000 yakın kişinin hayatını kaybettiği İspanya ’da liglerin başlama tarihi kesinkes açıklanmadı. Yetkilerin hedefledi tarihler olarak ise 28 Mayıs, 6 Haziran ve 28 Haziran olarak belirlendi.

ALMANYA BUNDESLIGA

Almanya ’da da liglerin 2 Mayıs ’a değin ertelendiği açıklanmıştı. Almanya, Avrupa ’da corona virüsü salgınını en iyi idare eden ülkelerden biri. Virüsün yayılımını denetim altına alan Almanya ’da liglerin 9 Mayıs ’ta seyircisiz olarak başlanacağı varsayım ediliyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı