Süper Lig

Süper Lig ne vakit başlayacak? Maçların oynanacağı tarih belirli mi?

Süper Lig’in başlayacağı tarih futbol tutkunları kadar ilgiyle araştırılıyor. Üstünlük yarışı kızışırken yayılan virüs salgını nedeniyle verilen ara Süper Lig’de kritik maçların oynanamamasına neden oldu. İşte Süper Lig’in başlama tarihine dair talimat…

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Birinci Başkan Vekili Servet Tezgâhtar, Süper Lig ’in ne vakit başlayacağı konusunda, “10 maç gününe ihtiyacımız var. Haziran ortasında başlarsak, temmuz sonunda bitiririz diye planlıyoruz. Planlama olağan lig formatı üstüne. Seyircisiz oynama durumu ise kesin” açıklamasını yaptı.

SÜPER LİG NE SÜRE BAŞLAYACAK?

TFF Birinci Başkan Vekili ve UEFA Idare Heyeti Üyesi Mal Varlığı Asistan, liglerin bitmiş başlama tarihinden nasıl bir formatta oynanacağına, transfer döneminden gelecek sezona değin birçok önemli konuda açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun TFF, Kulüpler Birliği Vakfı ve Süper Lig kulüplerinin başkanlarıyla dün yaptığı toplantıda TFF Başkanı Nihat Özdemir’in dile getirdiği öneriden bahseden Asistan, “Nihat başkanımız bir öneride bulundu. Bütün bunlar, Sıhhat Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kararlarıyla ortaya çıkacak. Nihat Bey’in düşüncesi, son gelişmeleri değerlendirelim, haziran ortasında ligleri başlatalım. 8 maç gününe ihtiyacımız var. 2 gün de kupa ihtiyacımız var. bir de final var. 10 maç gününe ihtiyacımız var. Haziran ortasında başlarsak, temmuz sonunda bitiririz diye planlıyoruz. Gelecek hafta bununla ilgili daha net bir tablo çıkar. Tasarlama bayağı lig formatı üstüne. İstanbul veya Antalya diye bir planımız olmadı. Natürel koşullar bunu gerektirirse açık kapı bırakmakta fayda var. TFF olarak böyle bir planlama hiç yapmadık. Seyircisiz oynama durumu belirli” ifadelerini kullandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı