Süper Lig

Süper Lig ekibinden maaş indirimi kararı

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, önümüzdeki günlerde oyuncularla bir araya gelerek maaşlarında gerekli indirimleri yapmaları konusunda görüşmelere başlayacaklarını söyledi.

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, kulübün mali durumundan liglerin her yerde oynatılmasına dek çoğu konuda İhlas Haber Ajansı ’na açıklamalarda bulundu.

Mayısın 11’inde antrenmanlara başlayacaklarını belirten Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Bununla ilgili gerekli duyuruyu yaptık oyuncularımıza ve teknik ekibimize. giderken da indirim görüşmelerine başlayacağız. Birkaç oyuncumuz biz söylemeden maaşında indirim öneri etti lakin biz; ‘Bunu bütün futbolcuların yapması lazım’ dedik. Görüşmeler için toplanmayı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Süper Lig’in kaldığı yerden devam etmesini savunduklarını dile getiren Büyükekşi, “UEFA’nın ve FIFA’nın bu konuda aldığı kararları biliyoruz. Mutlaka liglerin bitirilmesi yönünde tavsiye kararları var. Mayıs ayında da büyük bir ihtimalle Avrupa’da birkaç ülkede ligler başlayacak gibi gözüküyor. Biz de gereken en fazla tedbirlerin alınarak liglerin başlamasından yanlamasına görüşümüzü söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

“İç saha maçlarını her ekip kendi şehrinde oynayacak”

Maçların tek bir şehirde oynanma düşüncesine ilişkin ise Mehmet Büyükekşi, “O Kadar bir şeyi kuşkusuz kabul etmiyoruz. Bunun sağlıklı olması gibi bir şey zaten söz konusu değil. Bundan Böyle bu virüsle ilgili birçok ülkenin açıklaması var; ‘Biz bununla muhakkak bir vakit yaşamayı öğrenmeliyiz’ diye. Evde hapsolarak bu işin sürdürülmesi muhtemel yok. En önemlisi bilinçli olarak gereken tedbirlerin alınması. Zaten Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız Nihat Özdemir de benzer şeyi söyledi yaptığımız toplantıda. Daha önce olduğu gibi iç saha maçlarını her takım kendi şehrinde oynayacak” diye konuştu.

“Yüzde 30 zararımız var”

Corona virüsünden nedeniyle liglere ara bahşedilen bu süreçte maddi açından büyük kayıp içinde olduklarının altını çizen Başkan Büyükekşi, şunları söyledi:

“Bizim de tüm kulüplerin olduğu gibi maddi büyük kayıplarımız var. Bilhassa çoğu sponsorumuz ödemeler konusunda imtina ediyorlar. Diğer tarafta da kur farkından büyük bir kaybımız var. Yayıncı kuruluş yarın paraları ödemeye başlasa bile biliyorsunuz bir çek konulmuştu dolar 5.80 diye. Fakat derhal dolar 7, Euro 7.5 TL. Yabancı futbolcularımız ya dolar veya euro ile anlaşma imzalamış durumda. Bundan nedeniyle bizim de yüzde 30 civarında bir zararımız var.

“Yurt dışında 4 oyuncumuz var”

Futbolcuların herhangi bir huzursuzluk yaşayıp yaşamadığı yönünde gelen bir soruyu da Büyükekşi, şöyle cevaplandırdı:

“Pek bir şey değil. Oyuncularımız ve hocamız Mayıs’ın 1’inde geliyorlar. Gereken karantina sürecini de göz önüne alacağız. Zaten yurt dışarıya yalnızca 4 oyuncumuz var.”

İLGİLİ HABER FIFA`dan uyarı: Eylül ayına kadar futbol oynanmamalı FIFA`dan dikkat: Eylül ayına değin futbol oynanmamalı

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı