Süper Lig

Sumudica: “Koronavirüs Türkiye’de fazla abartılıyor”

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Futbol Kulübü’nün teknik direktörü Marius Sumudica, ligin 26. haftasında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor ile yapacakları maçta puan hedeflediklerini söyledi.

Sumudica, kulüp tesislerindeki antrenman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen haftaki Trabzonspor maçını cezası sebebiyle tribünden izlediğini hatırlatarak, bu yüzden takımını daha iyi gözlemleme imkanı bulduğunu dile getirdi.

Gaziantep FK’nin şu lahza ligin en iyi mücadele belirten takımlarından birisi olduğunu açıklayan Sumudica, bunu ilerleyen haftalara da taşımak istediklerini kaydetti.

Tecrübeli çalıştırıcı, şu asıl dek takımının temposundan ve ritminden hoşnut olmadığını aktararak şöyle konuştu:

“Takımımın performansı her geçen gün artıyor. Bu da güzel sonuçları beraberinde getiriyor. Mevsimsel geçişlerin de takımımı etkileyeceğini sanmıyorum. Çünkü şimdiye dek mükemmel uğraş etmediğimiz zamanlar olsa bile 3-4 maç tekrar tekrar fena performans gösterdiğimiz olmadı.”

Ligin 26. haftasında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor ile yapılacak maça da değinen Sumudica, şunları kaydetti:

“Ligdeki hocası değişmez 4-5 takımdan birisi. Erol Bulut mükemmel bir öğretmen ve iyi bir takımları var. Kendisine hürmet duyuyorum. Baskı bir dilimi hemen şimdi bitirmedik. Çünkü tüm rakiplerimizin belirtilen hedefleri var. Herkes puanlar için çaba ediyor. Alanya’ya puanlar için gideceğiz. 3 puan alamasak bile 1 puan almaya çalışacağız. Deplasmanda alınan 1 puan da değerli. Benim için kayda değer olan Alanya’da kaybetmemek.”

“ÇOK ABARTILIYOR”

Sumudica, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının futbola etkisiyle ilgili bir soru üstüne, “Ben bu konunun fazla abartıldığını düşünüyorum. Örneğin benim ülkemde 29 olgu görüldü lakin hiçbiri ölmedi lakin önceki aylarda gripten 50 birey öldü. Türkiye’nin ise kayda değer tedbirler aldığını düşünüyorum. Bu konu üzerinde çok pozitif konuşarak gündemde yakalamak da istemiyorum. Bu daha fazla bilim adamlarının işi. Benim korktuğum şu, futbolcuların seyircisiz oynaması.” biçiminde konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı