Süper Lig

Sumudica: Karşımda babam olsa tanımam

Gaziantep FK teknik direktörü Marius Sumudica, Türkiye’de yaşadıkları, corona virüsü süreci ve takımla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica, Sporx ’e açıklamalarda bulundu. Ligin kalan 8 haftasını en iyi şekilde bitirmek istediklerini belirten Sumudica, takımda şu an her şeyin iyi olduğunu, hep birlikte kenetlendiklerini, birlik ve beraberlik içerisinde güç günleri atlatmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

‘HEPİMİZİN KORUNMASI GEREKİYOR ’

Tek amacının Gaziantep Futbol Kulübü olduğunu ifade eden Sumudica; “Güç günleri geride bıraktık. Şu an takımda güzel bir hava dominant. Futbolcularım, personel, yönetimle ilgili kadro, yöneticiler cümbür cemaat elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyor. Son yapılan corona virüsü testleri de negatif çıktı. Bu bizim için çok önemliydi. Derhal herkes daha motive bir durumda. Natürel ama bu virüs hiçbirimizde çıkmayacak anlamına gelmiyor. Hepimizin korunması gerekiyor. Önlemlerimizi almalıyız” dedi. İşte Sumudica ’nın dikkat çeken sözleri…

‘BU TAKIMI SIFIRDAN OLUŞTURDUM ’

“Sezon başlamadan hemencecik önce henüz daha bütün kadro olarak idman bile yapmamıştık. Oysa fazla çalışmanın karşılığında kısa sürede bu takıma sihirli değnek değmiş gibi toparladım. Şu an geldiğimiz noktada cümbür cemaat bunu rahatlıkça görebilir. Sıfırdan ve bir takım şartlardan nedeniyle geç kurulan bir takımdık fakat şu lahza topladığımız puanlar ne kadar başarılı olduğumuzu gösterir. Natürel ancak lig henüz bitmedi. Kalan 8 maçımız zorlama geçecek. Bizim de hazırlık konusunda her kulüp gibi problemlerimiz oldu. Fakat koşullar eşit. Cümbür Cemaat sahaya aynı şartlarda çıkacak ve daha fazla çalışan ve iyi olan kazanacak”

‘BURADA OLAN CÜMBÜR CEMAAT BENİM KARDEŞİM ’

“Hepimiz bir çatı aşağı toplandık. Herkes evine ekmek götürme derdinde ve burada herkes aynı yola baş koydu. Tek amaç Gaziantep Futbol Kulübü ’nün, yani takımlarının başarısı. Benim kimseyle problemim olmaz. Çünkü burada cümbür cemaat benim kardeşim ve biz bir ekibiz. Futbolcusundan, personeline, sportif direktöründen, yöneticisine herkes burada bir aile. Beraber ağlıyoruz, beraber gülüyoruz. Üzüntülerimizi de sevinçlerimizi de beraber yaşıyoruz. Gaziantep halkını bedel olduğu yerlere taşımak ve onlara en iyisini yaşatmak için çalışıyoruz”

‘GAZİANTEP FAZLA HOŞ BİR ŞEHİR ’

“Gaziantep gerçekten fazla güzel bir kent. Yemekleriyle, kültürüyle, tarihiyle yaşanacak en hoş şehirlerden biri. Bir Takım tanıdıklarımdan duyuyorum; “Gaziantep ’in bir tek denizi değil* diyorlar. Ben de böyle düşünüyorum. Gecesiyle gündüzüyle her bakışında bambaşka bir yer. İnsanları fazla arkadaşça. Bu şehirde hedeflemek gerçekten benim için büyük bir övünç. Buraya bedel olmaya çalışıyorum.”

‘ELEŞTİRİLERDEN ASLA ETKİLENMEDİM ’

“Daha önce de söylemişimdir peşine düşüp takip edenler bilir. Sahada karşı takımın teknik direktörü babam olsa yine tanımam. Çünkü bu işinize olan saygınızdır. Herkes sizden galibiyet bekliyor. Yani tribünde sizi bir kişi bile desteklese onun için savaşmanız gerekiyor. Agresifliğimi, saha içerisindeki hareketlerimi sorgulayanlar, tartışanlar oldu. Ben bu durumdan asla etkilenmedim. Çünkü benim savaşçı bir karakterim var. Takımımın kazanması için gereken ne ise onu yaparım.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı