Süper Lig

Sumudica: Gazetecilerle iddiaya girdim Gaziantep düşerse…

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica 12 Haziran’da başlayacak lig öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Gaziantep FK, teknik direktörü Marius Sumudica, beIN SPORTS ’a özel açıklamalarda bulundu.Türkiye ’de corona virüsü sürecinde ara bahşedilen liglerin her tarafta başlatılması hakkında açıklamalarda bulunan Rumen teknik direktör Sumudica: “Oyuncularımıza programlar yazdık ve ihtiyaçları olan malzemeleri verdik. Her şeyi ben koordine ettim. Her gün oyuncularımla konuştum. Çünkü oyunculara, kulübe ve Gaziantep şehrine ahlaki anlamda bir borcum vardı. Corona virüsü mücadelesinde Türkiye ’nin iyi bir meslek çıkardığını düşünüyorum. Dönerek, sağlığım açısından biraz risk aldım natürel. 55 gün her tarafında evden hiç dışarı çıkmamıştım ama futbol benim için en önemli şey” dedi.

‘KARAR DEVAM ETME YÖNÜNDE OLMALI ’

Düzen sağlayarak sezona devam etmeleri gerektiğini söyleyen Sumudica, “Düşen takımlar ya da şampiyonluk konusu, fakat rekabetçi ortamda belli olur. Türkiye ’deki Sağlık Bakanlığı ’na, TFF ’ye, Hükümet ’e ve Cumhurbaşkanı ’na güveniyorum. En dürüst kararı alacaklar ve kendimce bu, devam etme yönünde olmalı” ifadelerini kullandı.

‘BÜTÜN FUTBOLU İZOLE ŞEKİLDE YAPABİLİRDİK ’

Gaziantep FK ’nın hocası Sumudica sözlerine şöyle devam etti;

“Fatih Terim ’i hastaneden çıktığında arayanlardan biriyim. İyileştiği, dinç olduğu için mutluyum. Herkese iyi dileklerimi sunuyorum. bununla birlikte bununla yaşamayı da öğrenmemiz gerekiyor. Maç esnasında tabii ama temaslar olacak. Sonuçta tenis ya da satranç oynamıyoruz. Bence en iyi seçenek insanları bu konuda eğitmek. Sorumlular dürüst kararları alacaktır. Buna uyum sağlamalıyız. Tabii ancak hepimiz bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Bu öğüt, tüm futbolu 1 yerde, izole şekilde yapabilirdik. Testleri takip etmek, maçlara gitmek, otele dönmek çok daha kolay olurdu. Bu süreçte gerekli eğitimler verilirse, bu sürecin üstesinden 1.5 ayda geliriz. Takımda çoğu şeyi tırnaklarımla yarattım. Hala almamız gereken puanlar var. İstediğimiz puanları alırsak ligde kalacağız. Süper Lig ’de pozisyonumuzu korumak, kendimce oldukça nesnel bir niyet ve buna yakınız.

‘GAZİANTEP DÜŞERSE KARİYERİMİ NOKTALAYACAKTIM ’

“Gaziantep ’te başardıklarımızdan çok memnunum. Sezonun birincil 2 maçında mutsuzdum” diyerek sözlerine devamlı Sumudica, “Bilhassa Romanya ’da yazılan bir takım haberlerden dolayı. Takımın düşeceğini düşünüyorlardı. Bir Takım gazetecilerle iddiaya girdim. Eğer Gaziantep küme düşerse, kariyerimi noktalayacaktım. Ama bu takım Süper Lig ’de kalırsa, onun da gazeteciliği bırakması gerekiyor. Süper Lig ’de kovulmayan 5 teknik direktörden bir tanesiyim. Benim için manâlı olan sonuçtur. Biraz daha ayrı bir stilimiz var, öteki takımlara kadar öbür bir tarzımız var. 3-5-2 oynuyoruz. Öbür açılardan hamle edebiliyoruz. Çok gol attık, fazla da gol yedik. Son 8 maçta koskocoman sürprizler göreceğiz gibi. Şimdiden kendimi benzeri Türk hissediyorum. Hatta Türk vatandaşlığı ve pasaportu da istedim. Evimde kalsaydım, bazı problemleri yaşamayacaktım fakat istediğim sevdiğim bir ülkeye geri dönüp sezonu bitirmekti” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı