Süper Lig

Son dakika! UEFA sezonun kalanı için kararını verdi: ‘Güçlü bir nasihat… ’

Corona virüsü sebebiyle duran sezonun akıbeti hakkında kritik bir buluşma gerçekleştiren UEFA, “güçlü bir öğüt” biçiminde açıklanmış bir karar aldı. Buna göre UEFA, aza ülkelerden yerel liglerin ve kupa müsabakalarının sahada, oynanarak tamamlanmasını istedi.

UEFA, liglerin kaderi ile ilgili olarak 55 üye ülkenin temsilcileriyle bir video konferans gerçekleştirdi. Kritik toplantıdan liglerin sahada bitirilmesi kararı çıktı.

UEFA, aza ülkelerden yerel liglerin ve kupa müsabakalarının oynanarak tamamlanmasını isterken yapılan açıklamada karar “kuvvetli bir nasihat” olarak belirtildi. Sezon iptali yönündeki kararların ise başvurulacak en son çözüm olarak görülmesi aza ülkelerden istendi.

Mart ayı ortasında oluşturulan 2 egzersiz grubu tarafından incelenen seçenekler, aza federasyonlara iletilirken, keza ulusal maçları hem de kulüp maçlarını kapsayan değişik yıllık seçenekleri sunuldu.

Bunun yanı sıra UEFA ’nın üye federasyonlara yapılacak ödemeleri yerine getirme taahhüdünün yinelenmesi de toplantıda görüşülen bir öteki konu oldu. UEFA, perşembe günü gerçekleştireceği toplantının arkasından alınacak olan kararları açıklayacak.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı