Basketbol

Son dakika! Türkiye Basketbol Federasyonu açıkladı! Antrenör

Son dakika: Corona virüs salgını nedeniyle oyuncularda ve kulüplerde anlaşma belirsizliği devam ederken, Basketbol Federasyonu’ndan önemli bir duyuru geldi. Türkiye Basketbol Federasyonu, corona virüs salgını nedeniyle ertelenen liglerin durumuna ilişkin yazılmış bir yorumlama yaptı. Federasyonun açıklamasında basketbolcu ile antrenör sözleşmelerinin sezon ardına kadar uzatıldığı belirtilirken, liglerin tamamlanması için 30 Nisan’da durumun her yerde değerlendirileceği vurgulandı. Yapılan açıklamada, “Antrenör ve oyuncu sözleşmeleri sezon bitimine değin uzatıldı. Liglerin tamamlanması için 30 Nisan’da devlet yetkilileri ile yapılacak değerlendirmede karar alınacak.” ifadelerine yer verildi. 

İlgili Haberler

Kostas Sloukas’tan ayrılık sinyali: Obradovic giderse işler değişir

İşte TBF’den yapılan izah etme:

Bilindiği gibi, ülkemizi ve dünyayı etkisi altına bölge koronavirüs salgınının spor dünyasına etkilerini değer biçmek üzere, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, öteki federasyonların başkanları ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında Ankara ’da mucizevi bir toplantıda bir araya gelmiş ve bu görüşme sonunda sporcuların, antrenörlerin, yetkililerin ve taraftarların sağlığı ile güvenliğini korumak namına, profesyonel basketbol liglerinin 19 Mart 2020 tarihinden itibaren ertelenmesi kararı alınmıştı.

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak, etkileri devam eden salgına dair süreci Koronavirüs Bilim Kurulu ve ilgili bakanlıklar ile eşgüdüm içerisinde yakından takip etmekteyiz. Bu dönemde sporumuzun en önemli paydaşı olan kulüplerimizle yakın bir iş birliği yaparak, onların gösterme ve beklentilerini de hassasiyetle dikkate almaktayız. Federasyonumuz, dinç bir sürece geçildiğinde uygulamaya hazırlamak üzere bütün olasılıkları değerlendirmekte ve gerekli tedbirleri hazırlanmış tutmaktadır.

Kulüplerin finansal kontrol ve lisans talimatında Nisan ayının son günü olarak belirlenen yükümlülüklerinin, Mayıs ayının sonuna ertelenmesi, basketbolcu ve antrenör sözleşmelerinin ise sezon sonuna kadar uzatılması ile ilgili yönetmelik değişikliği hazırlıkları federasyonumuzca bitmiş bulunmaktadır.

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak hedefimiz, profesyonel liglerimizin ve daha aşağı yapı müsabakalarımızın en kısa zamanda baştan başlamasıdır. Ama bunun gerçekleşebilmesi için insan sağlığını tehdit eden şartların ortadan kalkması gerekmektedir. İçinden geçmekte olduğumuz işlem ile ilgili TBF olarak en yük verdiğimiz husus, tüm paydaşlarımızın sağlıklı şartlar içerisinde müsabakalarına devamını gözetmektir.

İlgili Haberler

Obradovic tedbiri elden bırakmadı

Kulüplerimizin, basketbolcularımızın ve basketbol dünyamızın bütün paydaşlarının, sportif ilişkiler ve anlaşma durumları ile ilgili anlayışlı olmalarını beklediğimiz bu dönemi, 30 Nisan 2020 tarihine değin takip etmeyi sürdürecek, belirtilmiş tarihte, devlet kurumlarımızın kararları ve kulüplerimizin de taleplerini dikkate alarak durumu tekrar değerlendireceğiz.

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak, özlenen ve kaliteli basketbol ile tekrar sahalarda buluşabilmek için bu süreci daima beraber atlatacağımıza inanıyor, bütün halkımızı uyarılar süresince evde kalmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı