Basketbol

Son dakika! Tokyo Olimpiyatları 2021e ertelendi

Corona virüs salgını nedeniyle akıbetinin ne olacağı merak edilen 2020 Tokyo Olimpiyatları, önümüzdeki yıla ertelendi. 

Takriben bir haftalık sürece dek olimpiyatların ertelenmesinin gündemde olmadığını gösteren IOC Başkanı Thomas Bach ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe de artık bu fikri benimsediler ve Reuters’in haberine kadar Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, oyunların 2021’in yaz aylarında gerçekleştirilmesi konusunda anlaşmaya vardılar. 

Abe, bugün yapılan görüşmede durdurma teklifini iletirken olumlu yanıt aldı ve oyunların 2021 yılına ertelendiğini açıkladı. Japonya Başbakanlığı Global İletişim Direktörü Tomoaki Ishigaki de 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın ertelendiğini ve olimpiyatın, 2021 yazında düzenleneceğini açıkladı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) de yaptığı açıklamayla 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın corona virüs salgını sebebiyle 1 yıl ertelendiğini açıkladı.

Bugün Dünya Sağlık Durumu Örgütü ile yapılan toplantının arkasından kararını ifade eden IOC, Olimpiyatların 2021 yazından sonraki bir tarihe kalmayacak şekilde ertelendiğini duyurdu. IOC’nin sporcu sağlığına her şeyden fazla tartı verdiğinin belirtildiği açıklamada, 2020 Tokyo Olimpiyatları ve 2020 Paralimpik Oyunları’nın düzenleneceği yere dair herhangi bir değişiklik olmayacağı ve organizasyonların adının değişmeyeceği belirtildi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı