Spor Haberleri

SON DAKİKA | Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları askıda!

UEFA, Haziran ayında oynanması planlanan UERO 2020 play-off maçlarının ertelenmesinin gerisinde Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarının da ikinci bir karara değin askıya alındığını duyurdu. Açıklamada, “UEFA’ya ast tüm organizasyonlar, hazırlık maçları da dahil olmak üzere, bir sonraki bildirime değin ertelenmiştir” denildi. Bu kararla İstanbul’da oynanacak Şampiyonlar Ligi finali de ertelenmiş oldu.

Bütün dünyayı etkisi altına bölge corona virüsü salgını, futbolu da vurmaya devam ediyor. UEFA, 55 ülke futbol federasyonları ile telekonferans yöntemi ile değerleme toplantısı gerçekleştirdi. Yapılan görüşme ardından corona virüsü salgını sebebiyle bazı kararlar alındığı belirtildi.

UEFA’dan yapılan açıklamada; Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve hazırlık maçlarının ikinci bir karara dek ertelendiği duyurulurken, 2020-2021 sezonu için belirlenen finansal fair-play yükümlülüklerinin de askıya alındığı açıklama edildi.

Ayrıca 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası play-off müsabakaları ilk olarak elde etmek üzere genç milli takımlarda oynayacak tüm karşılaşmaların da ertelendiği açıklandı.

İşte UEFA ’dan yapılan izah etme:

“Mucizevi durumlarda, kulüplerle ve federasyonlarla FFP konusunda her yerde mülâkat yapılması konusunda uzlaşma sağlandı. 2020-21 turnuvaları için lisanslama çalışmaları konusundaki son vakit ertelendi. UEFA ’ya bağlı bütün organizasyonlar, hazırlık maçları da dahil almak üzere, bir sonraki bildirime kadar ertelenmiştir. 2020-21 sezonu UEFA turnuvaları için oyuncu listelerinin verilmesi ve kaydedilmesi süreci ile ilgili yeni son tarihler belirlenecektir”

İLGİLİ HABER Son dakika! Wimbledon iptal edildi, sigorta şirketi 250 milyon Pound ödeyecek! Son dakika! Wimbledon iptal edildi, sigorta şirketi 250 milyon Pound ödeyecek!

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı