Basketbol

SON DAKİKA! Ligler ne zamana değin ertelendi? Ligler ne zaman

Son dakika haberi: Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, TFF Başkanvekili Servet Yardımcı, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil ile birlikte yaptığı toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. 

Bakan Kasapoğlu, “Hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler zarfında ertelenmesine karar verilmiştir. Müsabakalar bugünden itibaren durduruldu. Konuyla ilgili kulüplerimizi temsilen kulüpler birliği başkanımızla ve federasyon başkanlarımızla manâlı bir buluşma gerçekleştirdik.” diye konuştu.

Ligler ne zamana dek ertelendi?

Vakit ile ilgili veri vermeyen Kasapoğlu, “Hedefimiz, en kısa sürede tekrar liglerimizin başlaması, keza de seyircili maçlarla dönmek istiyoruz. Takvimi, Türkiye’nin olumlu gidişini de gözleyerek belirleyip, paylaşacağız.” dedi.

Nihat Özdemir’den son dakika açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, corona virüsü zirvesinin ardındaki açıklamalarda bulundu. Ankara’da çok bereketli ve Türk sporuna yönelik bazı kararlar aldıklarını vurgulayan Nihat Özdemir “Sayın bakanımızın daveti üzerine üç federasyon başkanımız ve Kulüpler Birliği başkanımız, Ankara’da çok verimli ve Türk sporuna yönelik bir takım kararlar aldık. Sayın bakanımızın da söylediği gibi liglerimizi erteledik. Liglerin başlangıç tarihi, yapılacak araştırmalar sonrası açıklanacak. Kulüpler Birliği ile de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bundan sonraki yol haritamızı hep birlikte tespit edeceğiz. Hedefimiz en kısa sürede liglerin seyircili başlaması. Bunun için en kısa sürede çalışmalara başlayacağız. En kısa zamanda tarihleri belli edip, sizinle paylaşacağız” diye konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı