Basketbol

SON DAKİKA! Gençlik ve Spor Bakanlığından kulüpleri rahatlatacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı, corona virüsü salgını sebebiyle ertelenen futbol, voleybol, basketbol ve hentbol karşılaşmalarının yapılacağı stadyum ve spor salonları ile faaliyetleri durdurulan spor tesisleri içerisinde yer alan ve gelirini sadece bu karşılaşmalardan, organizasyona katılanlardan ve seyircilerden elde eden ticari ünitelerden kira bedeli almayacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 81 il müdürlüğüne bir genelge yolladı. Bakan Kasapoğlu, yayınladığı genelgede coronavirüs ile çaba zarfında alınan tedbirler sebebiyle etkilenen kiracılardan, faaliyete başlayacakları tarihe kadar kira bedeli alınmamasını istedi.

Bakan Kasapoğlu ’nun 81 il müdürlüğüne gönderdiği genelgede, bakanlıkça kiraya verilmiş olan taşınmazlardan;  İçişleri Bakanlığı göre geçici zaman ile etkinlik gösteremeyeceği açıklanmış, kafeterya, yüzme havuzu, spor merkezi gibi ticari ünitelerin 16 Mart tarihinden, faaliyete başlayacakları tarihe dek geçen sürede kira bedeli alınmayacağı, kira sürelerine mücbir sebeple kullanamadıkları gün dek ekleme yapılacağı dile getirildi.

Genelge kulüpleri de rahatlatacak  

Bakan Kasapoğlu ’nun imzaladığı genelgede, önce seyircisiz oynanmasına karar verilen ardındaki da ertelenen futbol, voleybol, basketbol ve hentbol karşılaşmalarının yapılacağı stadyum ve spor salonları ile faaliyetleri durdurulan spor tesisleri (yüzme havuzları vs.) içerisinde yer alan ve gelirini yalnızca bu karşılaşmalardan, organizasyona katılanlardan ve seyircilerden elde eden ticari ünitelerin kira ödemelerinin 13. Mart tarihinden başlatmak üzere faaliyete başlayacakları tarihe kadar geçen sürede kira bedeli alınmayacağını vurguladı. Genelgede, söz konusu ticari ünitelerin, kira sürelerine mücbir sebeple kullanamadıkları gün kadar ekleme yapılacağı da belirtildi.

Genelgede, faaliyetlerine aralıksız, ancak alınan tedbirler kapsamında etkilenen ticari ünitelerin Mart-Nisan-Mayıs-Haziran 2020 aylarına isabet eden kira bedellerinin ilgilisinin talebi halinde 4 ay süreli ve pasif olarak erteleneceği, kira sürelerine mücbir sebeple kullanamadıkları gün dek ekleme yapılacağı ya da talepleri halinde fesih yoluna gidileceği de kaydedildi.

Bakan Kasapoğlu ’nca yayınlanan genelgede keza, sezonluk, yıllık veya daha uzun süreli olarak kulüplere, federasyonlara, belediyelere, millet kurum ve kuruluşlarına kiralanmış olan tesis ve taşınmazların talepleri halinde liglerin ertelendiği 19 Mart tarihinden itibaren Mart-Nisan-Mayıs-Haziran aylarına ait kira bedellerinin ödemelerinin pasif olarak 4 ay süreli olarak erteleneceği de vurgulandı.

İlgili Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tanımlama | Elektrik, doğalgaz ve su faturaları ertelenecek mi?

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı