Basketbol

Son dakika! Fenerbahçede 4 kişinin corona virüs testi artı

Fenerbahçe Kulübü, Afiyet Bakanlığı’nden gelen deneme sonuçlarına göre, deneme yapılan 12 birey içerisinde 1 sporcu, 1 teknik takım ve 2 idari ekip çalışanı olmak üzere toplamda 4 kişide corona virüs test sonuçlarının artı çıktığını açıkladı.

İlgili Haberler

Fenerbahçe’de Cenk Renda’nın corona virüs testi olumsuz

Fenerbahçe’den yapılan resmi açıklama şu şekilde:

“Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı sporcu, teknik kadro ve idari ekibinde yapılan kontroller sonucunda Covid-19 bulgularına rastlanması nedeniyle 21 Mart Cumartesi günü detaylı tahlil ve tetkikler üretilmiş, alınan numuneler Sağlık Bakanlığımıza iletilmiştir.

Sağlık Durumu Bakanlığımızdan gelen deneme sonuçlarına kadar, test yapılan 12 birey içerisinde 1 sporcu, 1 teknik ekip ve 2 yönetimle ilgili ekip çalışanı almak üzere toplamda 4 kişide COVID-19 test sonuçlarının artı olduğu görülmüştür.

Daha önce yaptığımız bilgilendirmede belirtildiği üzere, bir idari çalışanımız açık havada, hiçbir oyuncumuzda veya çalışanımızda hastanede yatmalarını gerektirecek bir klinik tablo söz konusu değildir.

 Sporcularımız ve çalışanlarımız evlerinde izolasyon aşağıda iyileşme süreçlerini takip etmekte ve durumları sıhhat ekiplerimizce uyumlu olarak gözlemlenmektedir.

Bir süredir tedbir amaçlı olarak hastanede bulunan bir idari çalışanımızın ise, yapılan yeni tetkiklerinde koronavirüs testleri bugün itibariyle negatif çıkmıştır. İdari çalışanımız, testlerinin olumsuz çıkması ardından çare edildiği hastaneden taburcu edilmiş, 14 jurnal karantina sürecini bitirmek üzere istirahate çekilmiştir.

Koronavirüs sonuçları fazla olan sporcularımızın ve çalışanlarımızın isimleri kendileri göre kamuoyu bilgilendirilmediği sürece hasta hakları yönetmeliğinin, hastanın mahremiyetine hürmet gösterilmesi esası sebebiyle açıklanmamaktadır.”

sonradan Fenerbahçe İletişim ve Medya Sorumlusu İlker Üçer, yaptığı açıklamayla corona virüs testinin fazla çıktığını belirtti:

“Herkese merhaba, 

Covid-19 deneme sonucum pozitif çıktı. Bu, şüphesiz iyi bir haber yok. Fakat şu an için lezzet ve koku alamama ve fazla hafif öksürük dıştan (o da bugün az kalsın sıfırlandı) herhangi bir sorunum yok. Halsizlik, baş ağrısı ve mide bulantısı bende oluşan belirtilerdi. İki veya üç gün beni yokladılar, daha sonra vedalaştık. Ateşim hiç yükselmedi. Yoğun öksürük, boğaz ağrısı veya solunum sıkıntısı hiç yaşamadım. Halihazırda önemli bir süreyi geride bıraktım ve umarım sonuna dek bu şekilde atlatabilirim. Kısaca; okuduğumuz ya da izlediğimiz üzüntü verici çoğu bulgu benim sürecimde oluşmadı. Muhakkak bu söylediklerimden hastalığı önemsemeyin veya hafife alın mesajı çıkmasın lütfen. Büyüklerimizin durumu için ekstra hassasiyet göstermemiz gerektiği de zaten hepimizin malumu. Hastalıkla ilgili herkesin fazla endişeli olduğunu biliyorum fakat bu şekilde de seyredebildiğine canlı bir misal olabilmesi için yaşadıklarımı paylaşmak istedim. 

şimdi en büyük önceliğim adamakıllı izole olup başkasına bulaştırma ihtimalini sıfırlamak. Bu, gerçekte en büyük yükümlülük ve beni rahatsızlık sürecinde en çok zorlayan konu da bu psikoloji oldu. Evimdeyim ve olmam gerektiği dek izole kalacağım. şu anda bu durumla baş edebilmek için hepimizin yapması gereken de bu gözüküyor. 

Bu süreçte bana takviye olan kulübüme, ekip doktorumuza, bütün sağlık durumu çalışanlarına ve kesinlikle bir ihtiyacım olup olmadığını öğrenmek için arayan veya mesaj atan herkese çok teşekkür ederim. İnsanın yalnız olmadığını hissetmesi, bu süreçte olabilecek en iyi şey belki de. Bilhassa de ihtiyacım olması durumunda ailemin yardımına koşmaya hazırlanmış dostlarım olduğunu görmek tarifsiz bir ayrıcalık. 

En kısa sürede kendimle ilgili olumlu haberler paylaşabilmek ve bütün dünyadan aynı şeyleri duyabilmek dileğiyle…”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı