Süper Lig

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz’dan “evde kal” çağrısı

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle “evde kal” çağrısı yaptı.

Otyakmaz, kulübün internet sitesinden yayımladığı mesajda, bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de koronavirüs tehdidi aşağıda olduğunu belirtti.

Birçok organizasyonun iptal edildiğini anımsatan Otyakmaz, devletin ilk andan itibaren kapsamlı tedbirler aldığını ve almaya da devam etiğini vurguladı.

İnsanlık olarak yaşanılan bu engebeli süreçte koronavirüse aleyhinde defalarca birlikte çaba verildiğine dikkati çeken Otyakmaz, şunları kaydetti:

“Ülke olarak kenetlendik. Devletimiz kadar virüse karşı alınan bütün önlemlere mutlaka riayet etmeliyiz. Salgını önlemenin en etkili yolu sosyal mesafeyi koruyarak diğer insanlarla muhtemel olduğunca temastan kaçınmaktır. bu nedenle vatandaşlarımız, çocuklarımız ve bilhassa de sıhhat otoritelerince risk grubunda olan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlığı olanlar kuşkusuz dışarıda çıkmamalıdır. Iki Taraflı dilekçe alanlarında temizleme ve el hijyenine fazla uyarı ederek Afiyet Bakanlığı göre belirlenen 14 kurala mutlaka uymalıyız. Alınan sıkı tedbirlerle, salgının etkisinin en kısa sürede geçmesini sağlayabiliriz. Salgın riski iyice ortadan kalkana kadar çok daha tedbirli davranmalıyız. Unutmayalım, toplumu gözetmek, başlangıçta kendimizi korumakla başlar. Hayat eve sığar. Evde kal, dinç kal.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı