Basketbol

Shane Larkin: Türkçe isim seçmem gerekseydi Şahin ismini seçerdim

Anadolu Efes’in yıldız basketbolcusu Shane Larkin, Birlikte Hoş Instagram hesabında açıklamalarda bulundu. Takipçilerinden gelen soruları yanıtlayan ABD asıllı Türk basketbolcu Larkin, eğer Türkçe bir ad tercih etmek durumunda kalsaydı, tercihini Şahin isminden yana kullanacağını çünkü Türkiye’deki insanların kendisine “Şahin” biçiminde seslendiğini dile getirdi. Çalışmalarına ABD’deki evinde devam ettiğini dile getiren Larkin, “İyi bir sezon geçiriyorduk. Üstünlük hedefimiz vardı ama şimdi koronavirüs yüzünden bunun mümkün olup olmayacağını görmek kuvvet” dedi.

“Ergin Ataman ile çalışmaktan fazla mutluyum”

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman ile ilgili gelen soruya yanıt veren Shane Larkin, deneyimli koç ile çalıştığı için çok mutlu olduğunu söyleyerek, “İkimiz de benzer enerjiye sahibiz, ne yapmak isteğimizi biliyoruz. O beni oyuncu olarak, ben de onu koç olarak çok iyi anlıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“Efes için derin bir sevgim var”

İki sezondur Anadolu Efes’te olduğunu hatırlatan Larkin, “Benim için en uzun vakit oynadığım takım oldu. Efes için derin bir sevgim var. Burada olmaktan fazla mutluyum ancak gerçekleştirmek istediğim başka hedeflerim ve hayallerim de var. Gelecekte ne olur bilmiyorum fakat şu anda tek düşündüğüm takımda yerine geçmek” diye konuştu.

A Ulusal Basketbol Takımı’nda henüz oynayamadığını belirten Larkin, ay yıldızlı takımın bir parçası olduğu için ise gurur duyduğunu kaydetti.

“Favori kelimem basit gelsin”

Türkçenin zor bir dil olduğunu söyleyen ABD asıllı Türk basketbolcu, buna karşın çoğu Türkçe sözcük olduğunu belirtti. Larkin, gözde kelimesinin “Kolay gelsin” olduğunu kaydederken, “Bunu sık olarak kullandığımı söyleyebilirim. Türkçede daha akıcı almak isterdim lakin öğrenmesi baskı dil. Türkçe isim seçmem gerekseydi Şahin’i seçerdim. Birçok insan bana Şahin diyor” ifadelerini kullandı.

“En sevdiğim yemekler köfte ve mantı”

Türk basketbolculardan Şehmus Hazer ve Onuralp Bitim’i beğenerek peşine düşüp takip ettiğini dile getiren yıldız ad, idolünün ise efsane isimlerden Allen Iverson olduğunu söyledi. Larkin gözde yemekleriyle ilgili gelen soruya ise “Köfte ve mantı” yanıtını verirken, tatlılardan ise baklavayı çok beğendiğini kaydetti.

DHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı