Süper Lig

Servet Tezgâhtar: “Süper Lig için kritik tarih 23 Nisan”

TFF Başkanvekili Mal Varlığı Muavin, Süper Lig’in kaderiyle ilgili olarak son durumu beIN Sports’a aktardı.

Servet Muavin, “UEFA, en son 1 Nisan’da, 55 federasyonun genel sekreteriyle bilgilendirme toplantısı yaptı. Biz de idare heyeti olarak bu kararları onayladık. Egzersiz grupları kuruldu, bu gruplar gelişmeleri günbegün peşine düşüp takip ediyorlar.” dedi.

“23 NİSAN’DA KRİTİK BİR TOPLANTI OLACAK”

 Asistan, “Belçika bir duyuru yapmıştı, liglerin tesciliyle ilgili. Lakin bu kararı 24 Nisan’a ötelediler. UEFA Idare Kurulu’nun 23 Nisan’daki durumuna tarafından kararı gözden geçirecekler. İnsan sağlığı çok önemli. UEFA, devletlerin vereceği kararlara kadar hareket etmek zorunda.” ifadelerini kullandı.

“UEFA, BİTMEYEN LİGİ ALMABİLİR”

“UEFA, kayıt edilen ligin takımlarını önümüzdeki sezon organizasyonlara dahil etmeyebilir.” diyerek sözlerini sürdüren Yardımcı, “Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’ni etkileyeceği için UEFA, ‘Siz ligleri oynatmadınız, sportif olarak sonuçları almadınız. Bizim turnuvalarda sizlere yer olmayabilir.’ kararını verebilir. UEFA, kendi şampiyonalarının da bitirilmesini çok istiyor, arzuluyor. UEFA, maçların bitirilmesiyle ilgili format değişikliği dahil bütün alternatifleri değerlendiriyor. UEFA’da Final Four gündeme gelebilir.

“LİGLERİN OYNANMASI LAZIM”

Asistan, “UEFA’nın istediği, bütün bir dayanışma içinde tüm liglerin bitirilmesi. Her ligin farklı dinamiği var. Bir Takım liglerin 12 maçı, bazılarının bizdeki gibi 8 maçı var. Bazılarında da play-off sistemi. Dolayısıyla bütün liglerin bu yaz içerisinde bitirilmesini arzuluyor UEFA. Bu ay içerisindeki gelişmelere göre tekrardan değerleme yapılacak. Sonuçları, 21 Nisan itibariyle görmüş olacağız. Liglerin kendi problemleri ve finansal konular da var. Gönül ister ama seyircili olsun ama seyircisiz bile olsa liglerin oynanması için incelemeler yapılıyor. Böyle bir karar alabilir. Kombine bilet satışları var, maç günü gelirleri var. Kulüplerin daha da büyük zarar almaması için liglerin oynanması lüzumlu. Biz de liglerin en erken başlama tarihi için haziran başını söyledik fakat bu tarihi mayıs başında bitmiş değerlendireceğiz” sözleriyle konuşmasına devam etti.

“8 MAÇ GÜNÜ, 2 DE KUPA”

TFF Başkanvekili Tezgâhtar, “Bizim 8 maç gününe ihtiyacımız var. 2 tane de kupada ihtiyacımız var. 2 yarı final, 1 final. Büyük bir sıkıntımız gözükmüyor, Avrupa’daki en şanslı liglerden biriyiz. Bu gelişmeleri tekrardan ele alacağız, gelişmeleri paylaşacağız.” diyerek sözlerini sürdürdü.

“FFP’DE AYRINTILARIYLA ESNEKLİK OLACAK”

Asistan, Mali Fair Play ile ilgili olarak, “UEFA, yeni sezonda FFP konularıyla ilgili tamamen esnekliğe gidecek.” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı