Beşiktaş

Sergen Yalçın’ın istemediği Ljajic elde kaldı

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın’ın istemediği yıllık ücretinde yüzde elli indirim yapmayı kabul etmeyen Ljajic’ ekip arayan siyah-beyazlılara, İtalya’dan beklediği öneri de gelmedi.

Abone ol

Adem Ljajic geçtiğimiz sezonun devre arasında Beşiktaş’a katılmış ve şahane performansıyla siyah-beyazlı taraftarları mest etmişti.

İtalya Serie A ekiplerinden Cagliari ve Brescia sezon başında yıldız oyuncuyu kadrosuna katmak için beklemeye geçmişken, dönemin başkanı Fikret Orman kulübün bulunduğu hesaplı sıcacık boğaza aldırış etmeden Ljajic’i kaptırmamak için 6,5 milyon avroluk satın alma opsiyonunu kullanmıştı.

hayal kırıklığı yaşattı
Büyük beklentiler yaratıcı Boşnak asıllı futbolcu bu sezon büyük hayâl kırıklığı yaşattı. Bir türlü istenen performansı sergileyemeyen, skora fazla eksik katkı maddesi yapan, taraftarlarla polemiğe giren, Sergen Yalçın’ın da gözünden düşen Ljajic, sonunda yönetimi de çileden çıkardı.

Ücreti de yüksek
Gelecek sezonun kadrosunun maliyetini önemli oranda eksilmek için futbolculardan ‘Feda’ demelerini bekleyen idare, Ljajic’ten menfi yanıt aldı. Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibi, senelik 2 milyon avrodan pozitif kazanan futbolcuların yüzde 50 indirim yapmasını istemişti. Oysa 2,2 milyon avro şampiyon 28 yaşındaki oyuncu bu isteği geri çevirdi.

Beşiktaş’ta kalmak istiyor
Bunun üzerine daha önce Ljajic’i isteyen kulüplerle temasa geçildi. Ancak sezon başında Boşnak asıllı yıldızı olmak için sırada bekleyen İtalyan kulüplerinden de beklenen netice alınamadı. Yönetimin göndermek istediği oyuncunun menajerliğini yapan Mirsad Türkcan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “Ljajic bana her zaman söyledi. Beşiktaş’ta kalmak istiyor” demişti.

Sergen Yalçın istemiyor
Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın da gelecek sezonun kadrosunda Âdem Ljajic’i düşünmediği öğrenildi. Takımı yönlendirebilecek bir 10 numara isteyen deneyimli çalıştırıcı, sezon içinde Ljajic hakkında “Kafası başka yerde” diyerek yıldız oyuncunun alamadığı aylık ücretleri düşündüğünü dokundurma etmişti.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı