Süper Lig

Sergen Yalçın: ‘Toparlanmak kuvvet olacak’

Süper Lig’e bahşedilen zorunlu ara nedeniyle bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de futbol dünyası sessizliğe bürünürken, maçların bitmiş başlayacağı günler çoktan kulüpleri düşündürmeye başladı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın, devletin ve TFF’nin aldığı kararlara uymaktan diğer seçenekleri olmadığını dile getirdiği ama liglerin tekrar başlamasıyla takımların eski güçlerine ulaşmasının çok kolay olmadığını söylediği öğrenildi.

“SÜRECİ YAKINDAN TAKİP ETMELİYİZ”

Uzun bir aradan sonra takımların baştan kamp dönemi geçirmesi gerektiğini yönetimle paylaşan tecrübeli teknik adamın, “Bu durumdan nedeniyle yalnızca bedensel düşüş yok, psikolojik olarak da oyuncular fazla hazırlanmış olamayacak. Mecburen tempoyu dengelenmiş tutmalıyız. Önemli sakatlıklar gibi küçük sakatlıklar da yaşanabilir. Süreci yakından takip etmeliyiz. Böyle bir durumu hiçbir öğretmen istemez fakat her şeyden önemlisi kesinlikle sağlıktır. İnşallah en kısa zamanda bu süreci atlatırız” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Koronavirüs tehdidi sebebiyle günlerdir evden dışarı çıkmayan oyuncularına kişisel anlamda yapabilecekleri antrenman ve gıda programları verdiğini de söyleyen Sergen Yalçın’ın, “Bunlar asla bir takım idmanının yerini tutmaz. Ligler başlamasa bile idmanlar olacak ve oyuncular psikolojik açıdan hazırlanmış ışık halkası gelebilecek mi bunu bilemiyoruz” diye konuştuğu bildirildi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı