Süper Lig

Sergen Yalçın: ‘Takımda en büyük metamorfoz Boyd ve Elneny ’de oldu ’

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, kulüp dergisine açıklamalarda bulundu. Ekibiyle birlikte koskocoman bir mesuliyet aldığını söyleyen 47 yaşındaki teknik adam, oyunculardaki en büyük değişimi Tyler Boyd ve Mohamed Elneny ile Tyler Boyd’a gerçekleştirdiklerini söyledi.

Beşiktaş ’ın resmi dergisine konuşan Sergen Yalçın, Beşiktaş ’a fazla zorlu bir yolun sonunda geldiğinin altını çizerek “Futbolculuk dönemimle, teknik direktörlük dönemimin hiçbir alakası yok. Son derece ciddi ve disiplinli bir şekilde işime konsantre olmuş durumdayım” dedi.

Büyük emekler vererek Beşiktaş ’a geldiğini söyleyen Yalçın, “Yedi senedir teknik direktörlük yapıyorum. Anadolu ’da çok zorlama şartlarda çalıştım. Fazla şiddet pozisyondaki takımları alıp, çalıştırdım. Bunun neticesinde Beşiktaş ’a geldim. Oralarda önemli bir emek verdim ve bunun baştan sona kendi camiama geldim” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş ’ta da güç koşullar aşağı göreve başladıklarını hatırlatan Yalçın “Bardağın batmış kadar bakmaya ve taraftarlara içten mesajlar vermeye çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

“EN BÜYÜK DEĞİŞİMİ BOYD VE ELNENY İLE GERÇEKLEŞTİRDİK”

Göreve geldiğinde çökmüş bir oyuncu grubuyla karşılaştığını açıklayan tecrübeli çalıştırıcı “Oyunu başkalaştırmak için zamana gereksinim vardır, ama kafaları başkalaşmak için değil. Oyuncularda en büyük değişimi de Elneny ve Boyd ’da gerçekleştirdik” dedi. Önümüzdeki sezonun bütçesinin azami 30 milyon avro olacağının bilgisini veren Sergen Yalçın “Maliyeti fazla yüksek oyuncuları transfer etme şansımız zaten değil. Daha mütevazı, daha camiaya yerinde, daha fazla çaba eden, Beşiktaş camiasının büyüklüğünü bilen oyuncular almak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Beşiktaş ’taki hedeflerinin büyük olduğunu belirten 47 yaşındaki çalıştırıcı “Önemli başarılar almak istiyorum. Camiamıza ve taraftarımıza değerinde elde etmek istiyorum. Diğer bir düşüncemiz yok” dedi.

“BENİM VE EKİBİMİN ÖZEL YAŞAMSAL DEĞIL”

Teknik direktörlüğe başladıktan sonradan hayatının çok  değiştiğini söyleyen Sergen Yalçın “Bizim özel hayatımız falan yok. Sadece ben yok, ekibim de böylece. Çünkü çok ciddi bir sorumluluk aldık. Bunun altından kalkmak için ne gerekiyorsa yapacağız” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Atiba Hutchinson`dan Sergen Yalçın ve Nwakaeme sözleri! Atiba Hutchinson`dan Sergen Yalçın ve Nwakaeme sözleri!

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı