Beşiktaş

Sergen Yalçın: Erken gol bulmamız iyi olmadı

Süper Lig´in 25´inci haftasında Beşiktaş sahasında MKE Ankaragücü´nü 2-1 mağlup etti. Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın açıklamalarda bulundu.

MKE Ankaragücü karşı ikinci golü atamadıkları için oyunu koparamadıklarını ifade eden Sergen Yalçın, “Trabzon ve Alanya maçlarında ekip daha tempolu oynadı, daha fazla pozisyona girdik. Ara Sıra böyle olabiliyor, kapalı oynayan takımları aşmak basit yok. Set oyununu seri oynamak gerekiyor. Erken gol bulmamız iyi olmadı. Oyuncularda koruma iç güdüsü meydana geldi. Bunu Trabzon maçında da yaşamıştık. Oyuncularım bu tip durumlarda böyle düşünüyorlar, kafalarına müdahale edemeyiz. 1-0 defalarca güvenli olmayan skor, ikiyi yapsak rahatlayabilirdik. çok kayda değer. Oyuncuların morali motivasyonu yükselir” dedi.

Ankaragücü karşısında skordan hoşnut olduğunu ama oyun olarak beklentilerin uzakta kaldığını söyleyen Sergen Yalçın, “Galip Gelmek fazla önemliydi, zor bir maç oldu. Ankaragücünü’de tebrik ederim, bizi iyi analiz etmişler. Güç bir süreçten geçiyorlar. Böyle maçlar güç geçecek. Galibiyetten mutluyuz fakat oyunsal olarak beklentinin peşinde kaldık. Her maç bu ligde aynı yüksek tempoda oynamak basit değil. sırt sırta maç manâlı. Önümüzdeki hafta önemli bir derbi var, artık 9 günlük bir zaman var, ona hazırlanacağız” diye konuştu.

“DERBİDE UMARIM KAZANAN TARAF BİZ OLURUZ”

Haftaya oynanacak Galatasaray derbisini galip gelmek istediklerini bildiren Sergen Yalçın, “Derbi deplasmanda önemli bir taraftar baskısı aşağıda oynanacak. Derbileri oyuncularımız sürekli oynuyor, çok etkileneceklerini sanımıyorum. Bizim ligdeki kaderimizi belirleyecek bir maç. Önümüzde 9 jurnal bir işlem var, iyi hazırlanacağız. Galatasaray derbisinde tek hedefimiz . Bulunduğumuz konum itibarıyla da 3 puandan başka düşüncemiz yok. Umarım hoş bir müsabaka olur ve şampiyon taraf biz oluruz” biçiminde konuştu.

“LİGDE YUKARIDAKİ GRUBA BAĞLANMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Ligde yukarıdaki takımlara yaklaşmak istediklerini söyleyen Yalçın, “Bizim oyuncularımız kötü oyuncular değil. iyi hazırlanıyoruz. Oyuncularımıza geldikten daha sonra pskilojik olarak bireysel ve toplu konuşmalar yaptık. Daha ofansif oynamaya çalışıyoruz. şiddet bir süreçten geçiyoruz. Oyuncularımız bu şiddet şartlarda çaba ediyor. Yukarıdaki gruba bağlanmaya çalışıyoruz ligde. Oyuncularımız da bunun haberdar. Altında ciddi savaş veren takımlar ile oynamak koaly yok. Oyuncularımız iyi antrenman yapıp çalışıyorlar, sahada iyi çaba ediyorlar. Performansları düşük olabilir ama her oyuncunun fena oynama hakkı var. Biz takımımızı fazlaca oyuna motive etmek istiyoruz. İniş çıkış olabilir, bunlar doğal. Bu işin özü budur. Bu sezonu iyi bir şekilde iyi yerde bitirebilsek yeni bir planlama yapacağız” dedi.

“LJAJIC’İN ATTIĞI GOLDEN SONRADAN YAPTIĞI HAREKETİ GÖRMEDİM”

Adem Ljajic’in attığı golden daha sonra kulaklarını kapatarak yaptığı işareti yorumlayan Yalçın, “Ben görmedim, golden daha sonra bilmiyorum. Mutlaka bir şey açıklamak istemiştir. Medyaya mı, taraftara mı bilmiyorum. Kendi tarzında bir sitem yapmış olabilir, oyuncular böyle şeyler yapıyor fazla takılmamak gerekli” diye konuştu.

“GENÇ OYUNCULARI ZAMANI GELİNCE OYNATACAĞIZ”

Boyd ve Lens’in performanslarından memnun olduğunu açıklayan Sergen Yalçın, “Oyuncularımızın tümü hür… Oyuncular sahada hür… Muhakkak kalıplar için de cümbür cemaat hücuma çıkabilir. Boyd’u joker olarak kullanıyoruz, atletik oyuncu her şeyini veren bir oyuncu. Bu haftada geçen haftada oynadı. Lens’i öbür bir yerde kullandık, iki tarafta da oynayan bir oyuncu. İkisinin de performansları gayet iyi, memnunum. Oyuncular emin iniş çıkışlar gösterebilir, bunlar doğal şeyler. Bugün mesela Boateng ve Kevin kötüydü bunlar olabilir şeyler. Gökhan’ı bugün riske sokmadık, ciddi bir sakatlık atlattı. Oyuncularımız hepsinden fazlasıyla faydalanmaya çalışıyoruz. Genç oyuncuları oynatacağız ama doğru zaman ve yerde kullanacağız. Laf olsun diye kullanamayız. Genç oyuncular bunlar” şeklinde konuştu.

“YARDIMCI HOCALAR OYUNA GİREN OYUNCULAR İLE KONUŞUYOR”

Oyuncu değişikliklerinde oyuna giren futbolculara taktik konuşmayı asistan hocaların yapmasıyla ilgili konuşan Yalçın, “Bile Bile yaptığımız bir şey yok. Oyunun gidişatına göre hamle yapıyoruz. 4-5 oyuncu ısındırıyoruz fakat kimi sokacağımız kesin yok. Asistan hocalar kimlerin nerede oynayacağını biliyor. Ben orada oyunu peşine düşüp takip ediyorum, oyunu seyrettiğim için o hamlelerde oyuncular ile konuşmuyorum. Muavin hocalar oyuna girerken kenarda onlara anlatıyorlar. Bu sahiden sağlıklı bir şart. Tabiki girecek oyuncunu kararını ben veriyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı