Süper Lig

Selçuk İnan: “Her türlü fedakarlığa hazırım”

Galatasaray Futbol Takımı Kaptanı Selçuk İnan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle spor kulüplerinin de derinden etkilendiğini belirterek, idare kurulunun yerinde göreceği her türlü fedakarlığı yapmaya hazırlanmış olduğunu açıkladı.

Selçuk İnan, sarı-kırmızılı taraftar grubu ultrAslan’ın maaşlar konusunda fedakarlık yapma önerileriyle ilgili çağrısına sosyal medyadaki hesabından yanıt verdi.

Koronavirüs salgını sebebiyle zorlu bir süreçten geçildiğini aktaran Selçuk, “Bu sürecin yarattığı sıkıntılar, kulüpleri ve tüm futbol paydaşlarını kayda değer ölçüde etkiledi. Geçmişte olduğu gibi kaptanlığını yapmaktan onur duyduğum Türkiye’nin en büyük camiası olan Galatasarayımız için bugün de her türlü fedakarlığı yapmaya hazırım. Futbolcu kardeşlerimin de bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğinden kuşkum değil. Sayın Başkanımız ve idare kurulumuzun takdir edeceği her türlü fedakarlık ve feragati yapmaya hazır olduğumu kamuoyunun ve büyük Galatasaray taraftarının bilgisine arzetmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli futbolcu, vatandaşlara evde kalmaları çağrısında bulunarak, “Biz, üzüntülerde ve sıkıntılarda ortaklaşabilen bir milletiz. Bu salgını da hep birlikte uğraş ederek, dayanışma ruhuyla yeneceğiz. bu vesileyle salgın nedeniyle hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalan acılı ailelerine dayanma diliyorum. Tedavisi devamlı tüm yurttaşlarımıza da ivedi şifalar diliyorum. Evde kalın, dinç kalın.” şeklinde manzara belirtti.

Sarı-kırmızılı takımın eski teknik direktörü Roberto Mancini, instagram hesabından yıllık 4 milyon TL kazanan Selçuk İnan’ın bu kararını beğendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı