Süper Lig

Selahattin Ebedi: İsmail Yüksek ’e Fenerbahçe ailesine hoş geldin diyorum

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Sonsuz, korona virüs salgınına ilişkin takımda yapılan testleri anlattı. Ölümsüz, yeni transfer İsmail Yüksek’i de açıklayarak camiaya şanslı olması temennisinde bulundu.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Bütün dünyayı etkisi altına bölge korona virüs salgınına aleyhinde takımda yapılan testleri anlatan Baki, şöyle konuştu: “Uzun süre sonradan herkese sevgiler, saygılar. Geçen hafta Samandıra’da bütün önlemlerimizi alarak kişisel çalışmalara başladık. Natürel artık günümüzün şu ortamına uygun bir şekilde mecburen tüm testlerimizi yaptık. A Takım tüm futbolcularımız, bütün teknik personelimiz ve bütün idari personelimiz.

‘TEST İKİNCİ DEFA POZİTİF ÇIKTI ’

Maalesef bir yönetimsel personelimizin test sonucu pozitif geldi. Dolayısıyla hemencecik önlem alarak antrenmanları iptal ettik. Dün her tarafta bütün kadro COVID-19 testleri yapıldı. İlk gün pozitif meydana çıkan arkadaşımızın testi maalesef her tarafta fazla çıktı. Yani o teşhis dürüst çıktı. aynı zamanda ilave olarak bir yönetimle ilgili personel arkadaşımızın da artı çıktı. Her ikisinin de tedavisine başlandı, hap tedavilerine başlandı. İkisine de geçmiş olsun diyorum. Şu Anda bu durumda ne yapılır? Natürel ama idmanları güncellemek durumunda kalıyoruz. şu anda tekrar bireysel olarak temassız bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Başka bir olgu çıkmazsa ancak umut ediyoruz, çıkmayacak. Önümüzdeki günlerde grupları azıcık daha kalabalıklaştırarak, birazcık daha futbolun doğasına yerinde antrenman şekillerine yeniden dönerek ağır ağır dönüş yapmak istiyoruz. Ama dediğim gibi tamamıyla korona durumuyla paralel bir şekilde ilerleyecek.”

‘UMARIM BAŞKA OLGU ÇIKMAZ ’

Fenerbahçe ’nin defalarca insan sağlığını ön planda tuttuğunun altını çizen Selahattin Ebedi, “Umarım başka bir olgu çıkmaz ve kuytu, dinç bir şekilde önümüze bakarız. Buradan şunu da anlatmak istiyorum; şu belli başlı kadar bir takım rakiplerimizde gerek sporcu gerek idari personel lüzum idareci bir takım pozitif vakalar olmuş, resmi olarak da açıklandı. Hepsine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ve şunu da bildirmek istiyorum; bundan sonraki etraf, bundan sonraki işlem ne gösterir bilinmez fakat biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak her zaman insan sağlığına öncelik veren bir zihniyetteyiz, bir yürekteyiz. Dolayısıyla her şeyin en iyisini temenni ederken de bunun da unutulmamasını rica ediyorum” dedi.

‘İSMAİL YÜKSEK ’İ KADROMUZA KATTIK ’

Yeni aktarma İsmail Yüksek ile ilgili görüşlerini de paylaşan Sonsuz, “İsmail Yüksek’e öncelikle Fenerbahçe ailesine güzel geldin diyorum. Biz, yönetime birincil gelirken de talip olurken de başkanımızın da yöneticilerimizin de vizyonu; önce kendi öz kaynaklarımıza bakıp parlayabilecek olanları parlatıp A takıma dahil etmekti. Biz, böyle bir vizyon ile geldik. İstediğimiz gibi gitmedi her şey lakin vizyonumuz bu. Dolayısıyla biz zaten bu cins oyuncuları arayıp tarıyorduk. Bir süredir de İsmail’den haberimiz vardı. sırası gelmişken kendisi de iyi bir Fenerbahçe taraftarı, o da bizim için önemli, profesyonelliğin yanı sıra. Kendisini kadromuza kattık, emeği geçen herkese fazla teşekkür ediyorum. Dediğim gibi zaten idareli kriz, sadece Fenerbahçe’yi etkilemiyor, bütün Türk futbolunu etkiliyor ve bundan böyle Avrupa’da da birçok kulübü etkiliyor.

‘İNCE ELEYİP SIK DOKUMAYA ÇALIŞIYORUZ ’

Ortam böyleyken zaten tüm kulüplerin artık öz kaynaklarına ve genç yeteneklere yönelmesini gerektiriyorken diğer taraftan bu koronavirüs çıktı. Ve bu koronavirüs çıktıktan sonra iş tamamen bu yöne içten organik bir şekilde evrilmek zorunda. Dolayısıyla derhal orada da diğer bir rekabet başlayacak. Çünkü bütün futbol endüstrisi bu durumdan büyük darbe aldı. Hatta tüm spor endüstrisi büyük darbe aldı. Onun için biz şu andan itibaren nice İsmailleri keşfetmek için inanın bana keza Türkiye’yi ayrıca Avrupa’yı arıyoruz, tarıyoruz. İsmail’den konu açılmışken A Takımdan da söz etmek istiyorum. A Ekip, kadro yapılanmasında özenli bir şekilde ince eleyip sık dokuyarak çalışıyoruz. Başkanımızın önderliğinde, ilgili Yönetim Kurulu arkadaşlarımız ve ilgili profesyonellerle beraber. Yani 7/24 çalışıyoruz, buna herkesin belli olmasını istiyorum. Güzel bir egzersiz içerisindeyiz. Muhakkak adımlarla gidiyoruz” diye konuştu.

‘BİRAZ YANLARIMIZDA OLSUNLAR ’

“Taraftarımızı çok özledik. Burada beraber iyi günlerimiz, fena günlerimiz oldu. O ortamı, atmosferi çok özledim. Onların da Fenerbahçelerini özlediğini biliyorum, hissediyorum, konuşuyoruz. Taraftarımız bu dönemde yalnızca şunu bilsin; zaten fena olan bu hesaplı ortam artık onların tahammüllerinin deha alamayacağı şekilde tamamen bizi zora soktu. Yalnızca biz değil, tüm spor endüstrisinden bahsediyorum, tüm spor ailesinden bahsediyorum. Biraz sabırlı olsunlar, azıcık yanlarımızda olsunlar. üstelik benim özel bir ricam olacak: hafta sonu azıcık üzüldüm, çünkü Fenerbahçe’nin formasını giyen, branş ayrım etmez, voleybol, basketbol, futbol, boks, atletizm, kürek olsun, Fenerbahçe formasını, çubukluyu giyen herkes bizim bir değerimizdir.

‘SPORCUMUZ ELEŞTİRİYE AÇIKTIR ’

Fenerbahçe taraftarı olarak tabii ki kusur bulma hakkı daima vardır. Sonuçta futbolun özünde olan bir şey bu. Biz de yönetim olarak her türlü yapıcı eleştiriye açığız, her türlü profesyonel sporcumuz eleştiriye açıktır. Ama bunları kendi aramızda, kendi ailemiz içinde yaparsak çok daha iyi olur. Gerçekten dostun ve düşmanın beraber olduğu sosyal medyanın karanlık tarafına ve medyadaki ayrıca Fenerbahçemize hem oyuncularımıza hem takım kaptanımıza ve kaptanlarımıza yapılan algılama operasyonlarına taraftarımızın haysiyet etmemelerini rica ediyoruz.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı