Süper Lig

Şansal Büyüka: “Ali Koç için yürek parçalayıcı bir son olabilir”

Uyruk Gazetesi yazarlarından Şansal Büyüka, Başkan Ali Koç’un Fenerbahçe için servetiğini erittiğini ancak sarı-lacivertli kulübü fazla fena yönettiğini ifade etti. Büyüka bugün gazetede yayınlanan yazısında Ali Koç’un üçüncü sezonunda da başarısız olması durumunda kendisini zaruri bir sonun beklediğini dile getirdi.

“Kabul ediyorum; finansal olarak Fenerbahçe bugün fazla tedirgin bir noktada ve TFF, UEFA talimatlarıyla kuşatılmış durumda… Besbelli Fenerbahçe için “servetini eriten” bir başkan var. Ama kabul edelim fakat, başkan Ali Koç, kulüp için büyük fedakârlıklar yapsa bile futbol şubesini “çok kötü” yönetiyor. Çok fazla fena yönetiyor. Futbolun gerçeği bu… Kimse başkanın ne yaptığına, kulüp için nelere katlandığına bakmaz, futbol takımına bakar. Fenerbahçe futbol takımına bakınca; görünüm tek kelimeyle korkunç… Hatta afet…”

“Ali Başkan, birincil yılını ıskaladı, “yeni geldi” diye müsamaha ile karşılandı. Ali Başkan ikinci yılını kötü ıskaladı, homurdanmalar başladı. Ali Koç üçüncü yılı da, yani yeni sezonu da ıskalarsa, hiç istemem, hiç dilemem ama kendisi için can sıkıcı, dramatik, hatta travmatik bir final olabilir. Aman başkan uyarı: Manâlı ve değerlisiniz. Yeni bir “ıska”, yeni bir “fiyasko” olmasın. Altından kalkamazsınız.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı