Spor Haberleri

Sahada karşılaşamayan Milan ve Inter bu kere espor sahnesinde bir araya gelecek!

İtalya’da corona virüsünden en fazla etkilenen bölge olan Milano bölgesinin tarihi derbisi bu kere sahne değiştiriyor. Corona virüsü nedeniyle sahada karşılaşamayan Milan ve Inter, kozlarını PES 2020’de paylaşacak. Naklen yayınlanacak maçta oyun kumandalarının başında Milan’dan Rafael Leao ile Inter’den Sebastiano Esposito olacak.

İtalya Serie A ’nın Milano Derbisi ’ne konut sahipliği yapan devleri Milan ve Inter corona virüsü ile mücadeleye yardım kapsamında bu kez de espor sahnesinde bir araya gelecek.

AC Milan ’ın düzenlediği bağış kampanyalarının bir parçası olan etkinlikte cumartesi günü Milan ’ın 20 yaşındaki golcüsü Rafael Leao ile Inter ’in 17 yaşındaki yıldız adayı Sebastiano Esposito PES 2020 ’de kozlarını paylaşacak.

‘Ne olursa olsun bu bir derbi! ’

Maç son dönemlerin popüler spor yayıncısı DAZN yoluyla canlı yayınlanacak. Leao maç ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Şu lahza bedenen sahada olamıyoruz dolayısıyla takımımı sunmak ve Sebastiano ’ya karşı PES oynamak fazla eğlenceli olacak. Ne olursa olsun bu bir derbi ve galip gelmek istiyorum. Ama elbette daha önemlisi bu zorlu dönemde taraftarlarımızla azıcık da olsa yakınlaşmak” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Paolo Maldini ve Daniel Maldini`den iyi haber! Paolo Maldini ve Daniel Maldini`den iyi haber!

Karşılaşma Facebook ’ta, YouTube ’da ve bununla beraber AC Milan ’ın resmi uygulamasında yayınlanacak. Covid-19 ile mücadelede en ağır darbeyi alan ve Milano ’nun da yer aldığı alan olan Kuzey İtalya ’da Milan, ezeli rakibi gibi destek faaliyetleri düzenliyor. Milan ’ın kampanyalarında şu asıl değin 600 bin Euro ’nun üzerinde bağış toplandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı