Süper Lig

Sadri Şener: “Bundan Böyle bu yıl oynanmaz, lig bu haliyle tescil edilmeli”

Trabzonspor’da 4 defa başkanlık yapan Sadri Şener, Sözcü Gazetesi’nden Mesut Yıldırım’ın sorularını yanıtladı. Trabzonspor’un üç büyük kulübün gelirine yaklaşamadığını bildiren Sadri Şener, ancak Trabzon siyasetinin İstanbul’dan kuvvetli olduğunu söyledi. Beraber çalıştığı Teknik Direktör Ersun Yanal’la ilgili de çok çarpıcı ifadeler kullanan Sadri Şener, soruları şöyle yanıtladı:

-2007’deki üçüncü başkanlık döneminizde çalıştığınız Ersun Yanal’dan pişman mısınız?

“Kendisiyle emin bir dönemden daha sonra çalıştığıma pişmanım, hele sonrası dehşet… Ahmet Ağaoğlu’nu yönetime ben almıştım, kendisini çok severim. Alacak mevzusuyla ilgili ‘Hocayı sen arar mısın?’ dedi. Ben de aradım, telefonuma çıkmadı. Sonradan icrayla almış. Tolunay’la ikisini daha sonra gördüm. ‘Parayı iade edin kulübe, 10 milyonu size taksitle ödeyeceğim’ dedim.”

-Ünal Karaman’ın gönderilmesi içten mu? Siz, bu ayrılığı nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Ünal ile konuştum. Kendisi ‘Ben geçen seneden beri gitmek istiyordum. Artık buraya değin geldi’ dedi. İyi dedim, hayırlısı o süre ama benim lafımı dinlersen sezon ardına kadar hiçbir yerde hocalık yapma. O gitti Rizespor ile anlaştı. Trabzonspor’dan sonra Rize çalıştırılır mı? Fakat kendi takdiri.”

-Transferinden pişman olduğunuz futbolcular oldu mu?

“Fazla… Kolombiya’dan gidip Teofilo’yu aldık. Şota bize önermişti. Yine De bize Süper Kupa’yı aldırdı fakat… Burak Yılmaz ve Selçuk İnan’ın gidişi bizde büyük iz bıraktı. Kötü anılar onlar. Lakin şimdiki ekip da iyi… Gökdeniz’i iyi paraya satmıştım, onun için de şanslı oldu.”

-Siyaset ile Trabzonspor’u birlikte tutuyordunuz ve yararlı buluyordunuz. Tekrar olsanız benzer açıklamayı yapar mısınız?

“Tekrar olsa yine aynı sözleri söylerim. İstanbul’un 3 büyük kulübünün gelirlerine yaklaşamıyoruz lakin Trabzon’un siyaseti İstanbul’dan kuvvetlidir. Trabzonspor’un da bu siyaseti kullanarak yararlanması gayet doğaldır. Yarışmak istiyorsan böyle olmalı.”

-Ağaoğlu ve yönetimini nasıl buluyorsunuz?

“Ahmet iyi ve efendi çocuktur, akıllıdır. Bence gayet iyi de gidiyor. Ben de şu lahza yönetimin başında olsam Ahmet gibi yapmaya devam ederdim. Lakin bu durumlar yeni finansal yükler getirecek. Bankalarla yapılandırmayı yeniden yapmaları lüzumlu. Çünkü gelirler sıfıra indi.”

LİG BU HALİYLE TECİL EDİLMELİ

“Futbolda uzak sosyal mesafe koyamıyorsun oysa, kafa göz giriyorsun. Oynanamazdı, ertelenme içten. Fatih Hoca’yla da aynı görüşteydim. Kendisini aradım, konuştum. Ertelemeyle parasal sorunlar çıkacak ama önce afiyet. Bundan Böyle bu yıl oynanmaz. Nisana girdik. Lig bu haliyle tescil edilmeli.”

ÇİM HOKEYİ BİLE VARDI

“2008 yılında bir sürü branş vardı. Çim hokeyi vardı örneğin. Sporun ne olduğunu bilmiyoruz fakat böyle bir şube var. ‘Ne değin şube açarsanız pek para alırsınız’ bizimkiler de çim hokeyi açmışlar. Sporcusu yok, bir tane hocası vardı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı