Basketbol

Sabıkalı bir başarı öyküsü: Kendrick Nunn!

Kendrick Nunn 1995 yılında Chicago’da dünyaya geldi. Lise takımında kendisini göstermeye başlayan Nunn o yıllarda büyük potansiyeliyle konuşulmaya başlandı. 2014 Nba draftının ikinci sıra seçimi Jabari Parker’la beraber benzer lise takımında oynayan Nunn, rakiplerinin korkulu rüyası olmaya başlamışlardı.İki Nba yıldızının benzer lise takımında olması böylece alışılmış olunan bir durumu değilken bu ikili beraber kendi eyaletlerinde büyük başarılar kazanmıştır.

İLK SABIKA RAPORU!

Lise hayatından sonradan Koleje Illionis’da başlayan Kendrick Nunn tamamen kafasını basketbola veremediği için bir takım mental sorunlar yaşamıştır. Bu dönemde kavgalara çok karışan basketbolcu, Üniversite 3. sınıftaykan kendisine 100 dolar borcu olan bir kadını darp ettiği gerekçesiyle yargılanıp suçlu bulunmuştur. Nunn hapse girmedi, lakin halk cezası alarak bir dönem çöp toplamıştır ama bu ona verilen tek suç oluşturan değildi. Illionais üniversitesi Nunn’ı yaptığı davranışlardan ötürü kolejden kovmuştur. Sabıkası şişkin olan Nunn’ı öteki okullarda istemiyor ve Nunn büyük potansiyeli olmasına karşın daha alçak liglerden Oakland Üniversitesiyle anlaşmıştır.

NCAA’in getirdiği aktarma kuralı yüzünden bu okuldaki birincil yılında kenarda oturan Nunn, 2016-2017 yılıyla yeniden parkelere geri dönüş yapmıştır. Üniversite kariyeri bittikten daha sonra draft edilmeyen Kendrick Nunn 2018-2019 sezonunda Golden State Warriors’ın G-League takımı Santa Cruz Warriors’la iki yönlü sözleşme imzalıyor. Bu sezonun tamamını G-League’de geçirirken Warriors ona hiç talih tanımamıştır.

TARİHTE İLK!

2019-2020 sezonu için Doğu Konferansı ekiplerinden Miami Heat’le anlaşan Kendrick Nunn, o kadar alışkın olunmuşun dışarıya 24 yaşında çaylak olarak NBA kariyerine başlamıştır.Daha önce draft edilmemiş, sabıka dosyası şişmiş, gittiği yerlerde tutunamamış Kendrick Nunn’a Miami Heat büyük bir tehlike alarak ilk 5 oyun kurucu olarak başlatmıştır.

Çıktığı ilk 5 NBA maçının gerisinde kendsi NBA tarihinde draft edilmeyen oyuncular aralarında birincil 5 maçta en fazla rakam bulan birey olmuştur.2007’de Kevin Durant’ten sonra birincil 5 maçında 100 sayı barajını geçen ilk çaylak oyuncu olan Kendrick Nunn şimdiden büyük işler başarmaya başladı. Bu sezon çıktığı 58 karşılaşmada, 15.8 rakam, 2.7 ribaund ve 3.5 asist istatistiğiyle oynayan Nunn Miami’de iyi istatistikler yakalamıştır. Kendrick Nunn aklını yalnızca basketbola vererek çoktan neler yapabileceğini bize fazlasıyla gösteriyor.

NİHAT UZEL

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı