Basketbol

Russell Westbrook ’tan uzaktan eğitim alan öğrencilere 650 bilgisayar

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Houston Rockets ’ta forma giyen Russell Westbrook, yeni alıcı corona virüs (Kovid-19) salgını sebebiyle uzakta eğitim görebilen 650 gereklilik sahibi çocuğa bilgisayar bağışladı.

Houston Rockets ’ın internet sitesinden yapılan açıklamaya tarafından, Houston Belediye Başkanlığı Eğitim Ofisi ile “Russell Westbrook Why Not?” Vakfı, şehirde koronavirüs sebebiyle okulların kapanmasından nedeniyle uzaktan eğitim görmesi gereken fakat bilgisayarı olmayan çocuklar için iş birliği yaptı.

İş birliği dahilinde takvim geliri 35 bin doların aşağıda olan 1000 ’in üzerinde ailenin çocuğuna eğitimine devam edebilmesi için bilgisayar verilirken, bu bilgisayarların 650 ’sini Westbrook bağışladı.

Açıklamada görüşlerine yer bahşedilen Houston Belediye Başkanı Sylvester Turner, “Russell Westbrook, sahada olduğu gibi saha açık havada da hakiki bir kazanan olduğunu kanıtladı. Bu yardım koronavirüs krizinden etkilenen çoğu çocuğun hayatını değiştirecek.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı