Süper Lig

Roger Schmidt, PSV’ye imza attı

PSV Eindhoven, Roger Schmidt ile 2 yıllık anlaşma imzalandığını açıkladı.

PV’den yapılan açıklamada, “Roger Schmidt ile 2 yıllık anlaşma imzalanmıştır. 52 yaşındaki Alman teknik adam, bu sezonun bitmesinin arkasından Ernest Faber’in yerine görev alacak. Ernest Faber ise PSV Akademisi’nin başına geçecektir.” denildi.

PSV Futbol Direktörü John de Jong, “Roger Schmidt, teknik direktör olarak birincil tercihimizdi. Onunla sözleşme imzaladığımız için çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

“GÖRÜŞMELER BASINA YANSIMADI”

Roger Schmidt ise imzasının arkasından, “İlk konuşmamızdan bu yana kendimi mükemmel hissediyorum. Kulübü şüphesiz tanıyorum ama spesifik olarak kulüp felsefesinden farkında olan değilim. PSV ile birincil konuşmamızdan bu yana aramızda iyi bir ilişki oldu. Uzun dönemde benzer vizyonu ve benzer görevi paylaştığımızı anladık. Bu imzayı atana değin basına hiçbir haber yansımadı. Bu da aramızdaki güven duygusunu geliştirdi. Aramızdaki bu güven ve inanç, galibiyet yolunda kritik bir öneme sahip olacak.” ifadelerini kullandı.

“GENÇ YETENEKLERDEN ETKİLENDİM”

Roger Schmidt, PSV’nin genç yeteneklerinden etkilendiğini belirterek, “Ernest Faber’den tüm genç oyuncularla ilgili rapor isteyeceğim. Şu an ekip da durumda. Onları bezdirmek ve bu gidişatı dağıtmak istemedim.” diyerek sözlerini noktaladı.

Roger Schmidt’in PSV Eindhoven’a Leverkusen’den asistanı olan Jörn Wolf ile birlikte geldiği de duyuruldu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı