Süper Lig

Rıza Çalımbay: “Seyircisiz oynanması bir takım takımlar için fazla şiddet olacak”

Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay, ligde kalan maçların bütün takımlar için final niteliğinde olduğunu söyledi. 

Çalımbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Süper Lig’de kalan 9 haftadaki maçların tüm takımlar için kayda değer olduğuna şive yaptı. 

Kırmızı-beyazlı ekibin de kalan haftalarda telafisi olmayan maçlar oynayacağını aktaran Çalımbay, “Sivasspor olarak Antalyaspor maçıyla başlayan final maçları oynayacağız. Bunun farkındayız.” dedi. 

Çalımbay, tüm takımların benzer durumda olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Cümbür Cemaat telafisi olmayan maçlar oynayacak. Bizim birincil maçımız Antalyaspor ile çok güç geçecek. Çünkü Antalyaspor ligin ilk yarısındaki Antalyaspor yok. Yeni transferleri var, yeni kadrosu var. Onun için de şiddet bir maç olacak. Tek amacımız, buradan iyi bir şekilde dönmek, başka bir düşüncemiz yok. Eğer yukarıda sürdürmek istiyorsak bu maçları mükemmel şekilde bitirmemiz gerekiyor.” 

– “Seyircisiz oynanması bir takım takımlar için çok zor olacak” 

Çalımbay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle spor müsabakalarının nisan ardına kadar seyircisiz oynanması kararını da değerlendirdi.

Taraftarın kayda değer bir kuvvet olduğunu söyleyen Çalımbay, bu durumun deplasman takımları için bir üstünlük olduğunu ifade etti. 

Çalımbay, spor müsabakalarının seyircisiz oynanması kararına herkesin saygı duyması gerektiğini aktararak, sözlerini şöyle tamamladı:

Antrenman öncesinde takımla buluşma yaptım. Doktorumuzu çağırdık, data verdi. Yurt dışına gidecek arkadaşlarımızla ilgili konuştu. Önümüzdeki hafta eğer milli maç oynanırsa lige ara verilecek. Zoraki o arada tatil olacak, onlar da gitmek isteyecekler. Onun için onlara sakıncalarını söyledik, oradaki başka türlü şeylerle karşılaşabileceklerini söyledik. Bunların hepsini arkadaşlarımıza anlattık. Tesisimizi dezenfekte ettireceğiz. Yani ne gerekiyorsa tümü yapılır, bu doğaüstü bir şart ve hürmet etmek gerekiyor. Natürel ama seyircisiz oynamak iyi bir şey yok, bir hazırlık maçı havası gibi olabilir. Onun için o maçlara daha iyi konsantre olunması gerekiyor. Seyircisiz oynanması bir takım takımlar için fazla zor olacak. Çünkü seyircinin desteğiyle yüzde 100 kazanılan maçlar oluyordu. Fakat cümbür cemaat bundan yoksun olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı