Süper Lig

Rıza Çalımbay ’dan TFF ’nin kararına tepki!

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig için gelen son kararla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Çalımbay karar ile ilgili “İptal ettiğimizde 1-2 vaka vardı, şimdi daha fazla vaka var. Nahoş tuzsuz bir lig geçecek gibi geliyor bana, inşallah hayırlısı olur.” dedi.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig ’in 12 Haziran ’da başlayacak olması kararına tepki gösterdi.TRT Spor ’a konuşan Çalımbay, “İptal ettiğimizde 1-2 vaka vardı, acilen daha çok olgu var. Antipatik tuzsuz bir lig geçecek gibi geliyor bana, inşallah hayırlısı olur.” dedi.

Ligin daha ayrı bir senaryoda oynanabileceğini de söyleyen deneyimli teknik adam, “Oyuncular huzursuz. Mecburen oynanacak bir lig gibi oluyor. Benim aklımdaki Temmuz sonu gibiydi. Böyle bir karar verildi. Oyuncu arkadaşlarımız tabii ancak hepimizin kontrolü altında, tedbir alınıyor. Evde hayat var deniyor fakat oyuncu arkadaşlarımız maç oynamaya çıkacak. Bizim, söylenenlerin 10 katı daha dikkat etmemiz gerekiyor. Elimizden geleni yapıyoruz ama kimse sıkıntılı değilim diyemez. Sportif tarafa baktığımızda, 8 maç final maçları gibi. Bunlarda düşme, kalkma, şampiyonluk… Her şey laf konusu. Ola Ki ummadığınız takım ummadığınız iyi bir yere gelecek. Neden telaş ediyorlar, neden futbolcuları düşünmüyorlar, neden 1 şehirde, 2-3 şehirde yapmıyorlar da bir lahza önce bitirmeyip, sıkıntı yaşatıyorlar, bunu anlamıyorum. Bütün oyuncular bunu istiyor, yabancı oyuncular da bir yerde hemen oynansın da ülkemize dönelim istiyor. Maçları böyle bir bir oynamanın ne anlamı var, anlamıyorum. Hiç kimse gerginlik yaşamadan, geceleri uykusuz geçirmeden maçlar tamamlanabilirdi. Bu bundan böyle oynansın diye oynanacak bir lig. Seyirciden de mahrum olacağız.” ifadelerini kullandı.

“FAZLA KISA SÜREDE BİTEBİLİRDİ”

Daha kısa sürede oynamaları gerektiğini vurgulayan antrenör, “Yapacak bir şey değil, hayırlısı olsun. Maçlar başladıktan daha sonra ola ki alışacağız, ola ki rahatlıkla ligimizi bitireceğiz ama tedirginlik Almanya ’da da var, burada da var. Süre fazla eksik, 8 maç. Bunu fazla kısa şekilde bitirebilirdi, niye bu dek uzatıyorlar? Bir şehirde her hafta oynayalım, ona da razıyım fakat böyle bölük pörçük oluyor. Bizim en güç işimiz deplasman. En yakın yerlere dahi özel uçakla gitmemiz gerekiyor, yahut bezginlik yaşarız.” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı