Süper Lig

Rigobert Song transferde Trabzonspor’a kefil oldu

Gelecek sezonun kadro planlamasına şimdiden başlayan Trabzonspor Yönetimi, özellikle kontratı bitecek oyuncular konusunda erken davranıyor. Bonservis maliyeti olmayan, potansiyelli futbolcuları kaçırmak istemeyen Bordo-Mavililer’in radarındaki isimlerden biri de Frank Badana. Teknik direktör Hüseyin Çimşir’in kanımca keşfettiği 23 yaşındaki önlibero, Obi Mikel’in yerine düşünülüyor. Oyunun defansif kısmında çok etkili olan Badana, 1.90’lık boyu ve güçlü fiziği ile uyarı çekiyor.

Enerjik ve istikrarlı

Belçika’nın Mouscron kulübünde görev yapan Boya, bu sezon 28 lig maçına çıktı. 2 gol, 1 asistlik de skor istatistiği yakaladı. Lige bahşedilen arada harekete geçen idare, oyuncu cephesiyle birincil temaslara başladı. Boya’nın Trabzonspor’un ilgisine olumlu cevap verdiği öğrenilirken, taraflar arasındaki görüşmeler çok yeni. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte somut teferruat dahil pek fazla şey menaceriyle konuşulacak.

Taraftarlar devrede

Ancak şimdiden Trabzonsporlu taraftarlar da transfer operasyonuna başladı! Frank Boya’nın sosyal ağ hesaplarına “Come to Trabzonspor” mesajları bırakan Bordo- Mavililer, genç oyuncuya “Trabzon’a gelecek misin” sorusunu da yöneltti. Boya ise, “Şimdilik bir şey söyleyemem. Göreceğiz. Ne olacağını Tanrı biliyor” cevabıyla bir anlamda Trabzonspor ile olan aktarma flörtünü doğruladı.

Song kefil oldu

Frank Badana konusunda uzun süredir araştırmalarını sürdüren Trabzonspor Kulübü, eski bir dosttan da veri aldı: Rigobert Song. 2008-2010 yılları aralarında Bordo-Mavili formayı giyen Song’a, vatandaşı Boya soruldu. Kamerun Ulusal Takımı’nın efsanelerinden olan Song’un Frank Boya için oldukça iyi referanslar verdiği öğrenildi. Ulusal takıma da çağrılan Boya’nın geleceğinin fazla parlak olduğunu gösteren Song, bir anlamda genç yıldıza kefil oldu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı