Süper Lig

Rıdvan Yılmaz: “Beşiktaş benim hayatım”

Beşiktaş’ın genç sol beki Rıdvan Yılmaz, siyah-beyazlı takımda forma giyerek çocukluktan beri kurduğu hayali yaşadığını belirtti.

Siyah-beyazlı kulübün resmi yayınlama organlarından Beşiktaş dergisine açıklamalarda bulunan 18 yaşındaki Rıdvan, futbola başlangıç hikayesini ve Beşiktaş altyapısına girişini anlattı.

Teknik direktör Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’ın unutulmaz futbolcularından olduğunu aktaran Rıdvan, “Bir gün ‘Sergen Yalçın senin hocan olacak, Boateng ile birlikte oynayacaksın, Quaresma ile arkalı önlü oynayacaksın.’ deselerdi buna inanmazdım. Mesela Umut ağabeyi Göztepe’de televizyondan izlemiştim acilen Umut ağabey ile çok yakın ağabey-kardeş ilişkimiz var. Yaşam gerçekte o kadar öbür ama, Sergen Yalçın Beşiktaş efsanesi olarak yaşıyor. Fazla güzel bir duygu. Fazla önemli hocalarla çalıştım, fazla şey öğrendim. Sergen hocamdan da öğreneceğim çok şey var.” ifadelerini kullandı.

“Beşiktaş benim hayatım.” diyen genç futbolcu, “Ailemden çok Beşiktaş ile yaşıyorum. Buralara gelmemi karşılayan tek şey Beşiktaş’ın büyüklüğüdür. Beşiktaş olmasaydı Rıdvan Yılmaz olur muydu? Orası muamma…” şeklinde görüş belirtti.

Rıdvan Yılmaz, kendisine Gökhan Gönül’ün bir sözünü misal aldığını aktararak, “Beşiktaş camiasını hiçbir vakit mahcup etmemeye çalışacağım. Gökhan ağabeyin ‘Kötü orta yapabilirim, pas hatası yapabilirim lakin uğraş etmediğim bir gün bile göremeyecekler. Bunun sözünü veriyorum’. biçiminde bir konuşması var, bu laf benim için de geçerli. Bu forma için elimden gelen her şeyi yapacağım. Küçüklükten beri hayalini kurduğum kulüpteyim. Beşiktaş’ı daha iyi yerlere getirebilmek için elimden gelenin en iyisini yapacağımın sözünü veriyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Genç sol bek, Beşiktaş’ta bu sezon Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda birer maçta forma giydi.

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı