Süper Lig

Rıdvan Dilmen: Burada bir tiyatro izliyoruz!

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen Süper Lig ve TFF 1. Lig’de ortaya çıkan corona virüsü vakaları sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Beşiktaş ’ta Başkan Ahmet Nur Çebi ile birlikte 9 kişinin daha corona virüsü testlerinin fazla çıkması, benzer şekilde Erzurumspor ’da da bir fazla kişinin virüs taşıdığının açıklanmasının arkasından ‘futbola yeniden başlama ’ tartışmaları alevlendi. Konuyla ilgili Star Haber ’e bağlanarak görüşlerini açıklayan Rıdvan Dilmen, ”Ben olsam Temmuz ’un ortalarına dek beklerim. Bunu niçin yapmıyorlar anlamış değilim” ifadelerini kullandı. İşte Dilmen ’in açıklamalarından satır başları:

‘PERDE ARKASINDA CÜMBÜR CEMAAT HER ŞEYİ SÖYLÜYOR ’

”Biz karar verme mercii değiliz. Federasyon 12 Haziran ’da başlayacak diyor. Açık Konuşmak Gerekirse perde arkasında cümbür cemaat her şeyi söylüyor. Ama çıkıp da medyada ‘oynamak istiyoruz ya da oynamıyoruz ’ demiyorlar. Bir kaç etken var bu işte; insan sağlığı, reel olan bir hesaplı şart. Bu ikisi aralarında gidip gelenler var. diğer taraftan kulüplerin küme düşüp düşmemesi, şampiyon olup olmaması ile ilgili bir tiyatro izliyoruz doğrusu şimdi. Burada örneğin AVM ’lerle ilgili bir öneri gitti AVM ’ler birliği kadar kapansın diye. Şimdi de açılsın diye gitti. TFF ’nin bir sıhhat kurulu var fazla deneyimli doktorları var. Dün itibariyle Nihat bey tarih vererek son noktayı koydu. bu arada vakalar da arttı.

‘ALMANYA ’DA KENDİLERİ BAŞVURDU ’

Mesela Bundesliga başlıyor hafta sonu. Alman Federasyonu ve kulüpler başlatmak istiyoruz diye kendileri başvurdu. İtalya ’da da benzer şart söz konusu. Bizde böyle yazılı bir koşul yok. Çok enteresandır; Göksel Gümüşdağ ilk ertelendiği gün 1 olgu varken hemen hemen hastalanmış olmasına rağmen ‘oynamaktan yanayız ’ dedi. Yine bu vakayı çok ağır geçiren Fatih Hoca da antrenmanlara çıkıyor. Bu durumdan en fazla etkilenenler oynamak istiyor.

‘NIÇIN FUTBOL FİGÜRLERİMİZ AÇIKLAMA YAPMIYOR ’

Hayatın devamlılığı, idareli sebepler hepsini düşününce bütün oyunculara mental olarak 20 Haziran ’a değin dinlenin derim. Kafanızı bir dinleyin ailenizin yanında gidin. Tatilinizi yapın, kendinizi ve ailenizi koruyun. Keza Avrupa ’daki emsaller oluşur. Psikolojik olarak da toparlanın. 20 Haziran ’da bir karar alınır Temmuz ortalarında oynanabilir bu. Niçin yapmıyorlar bu şekilde anlamış değilim. Oynanmasın demiyorum ama Temmuz ’un 17-24 ’ünde oynansın diye düşünüyorum. Sıcaklar dolayısıyla kısaltılmış bir takvim yapılabilir. FIFA da 5 oyuncu değişikliği kararı geldi. 45 ’er dakikalarla antrenörler bunu ayarlar. Neden futbol figürlerimiz çıkıp bu konu hakkında tanımlama yapmıyor? Benim bu düşünceme hiçbiri hayır demez inanın.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı