Süper Lig

Recep Niyaz: “Fenerbahçe’de olağan hazin sonu yaşadım”

Yukatel Denizlispor’un 9 sene sonradan Süper Lig’e yükselmesinde büyük pay sahibi olan Recep Niyaz, Yeni Asır’a önemli talimatlar yaptı. ‘Denizlispor aşığı’ olduğunu söyleyen 25 yaşındaki futbolcu, Avrupa’dan bir iki defa transfer teklifi geldiğini açıkladı, cesaret konusunda can sıkıntısı yaşadığını belirterek, “Keşke gitseydim, kesinlikle pişmanım” dedi.

Futbola 2003 yılında Denizlispor’un altyapısında başlayan ve kendisini geliştirip, oynadığı futbolla herkesi etkileyen Recep Niyaz, 2010 yılında Fenerbahçe altyapısına transfer olmuştu.

‘F.BAHÇE’DE ŞANS VERİLMEDİ’

Fenerbahçe’ye transferinin o dönemde hatalı olduğunu vurgulayan Recep, “Herkes bize baht verildiğine inanıyor. Açıp baksınlar bakalım, bize ne dek şans verilmiş. Bizden sonraki süreçte bahşedilen şanslar mı daha fazla yahut, kupa maçlarında bize bahşedilen 5 dakika, 7 dakikalık süreler mi daha artı. Benim oynadığım dönemde 2 ekip vardı Fenerbahçe’de. Protez takımda kaleci Mert abi vardı, Serdar Kesimal, Orhan Şam, Sezer Öztürk, Krasic, Stoch, Bienvenue vardı. Mehmet Topal her iki takımda da oynuyordu, Selçuk Şahin vardı. Bize bu süreçte ikinci 11’de bile baht verilmiyordu ve biz sonradan monte ediliyorduk. Bize tatmin edici baht verildiğine inanmıyorum, hatta hiç talih verilmedi. Fenerbahçe’de her genç oyuncunun yaşadığı herzamanki acıklı sonu ben de yaşadım” dedi.

Ç.Rizespor ve Denizlispor formalarıyla üstünlük yaşamış Recep geçen sene Betül Özkan’la dünyaevine girmişti. Yukatel Denizlispor’un yıldız oyuncusu Recep Niyaz, içini Yeni Asır’a döktü: “İçimdeki Denizli ve Denizlispor sevdası bitmez. 2010’da Fenerbahçe’ye transferim büyük hataydı. Avrupa’dan bir iki önerge de gelmişti. Cesaret edemedim, keşke kabuledip gitseydim. Hatta Alex beni Brezilya’ya çağırdı. Gitmediğim için fazla pişmanım”

 

‘Umarım bir lahza önce başlar’

Korona virüs salgını sebebiyle liglerin ertelenmesini değerlendiren Recep Niyaz, “TFF liglerin Haziran ayında başlayabileceğini açıkladı. 2 ay kendimize iyi bakmalıyız. Bu hastalığın yayıldığı şu durumda maçları oynatmak fazla doğru değil. Öncelik insan sağlığı. Bu lig bu yıl oynanmazsa seneye oynanır. Biraz sabretmek gerekiyor. İnşallah bir an önce biter bu hastalık. Umarım bir lahza önce liglerimiz başlar. Hayatımız, ülkemiz ve dünya sıradan seyrine döner” diye konuştu.

Kendimi ispatlayacağım

Recep Niyaz hedefini büyüttü. Denizlispor formasını istikrarlı bir şekilde terleten oyuncu, “Bundan Böyle kendimi Süper Lig’de ispatlayıp peyderpey daha yukarı çıkarmak istiyorum” dedi. Recep, “Maçları özledik. Bizler sahanın içinde, bu işi yapan insanlarız. Sahaya çıkmayı, maç kazanıp mutluluk yaşamayı ve taraftarlarımızı dört gözle bekliyoruz. Süper lig ile Birinci Lig çok öbür. Daha Alçak lig fiziksel güce dayalı. Süper Lig kalite anlamında çok daha üst seviye. Bundan Böyle kendimi Süper Lig’de kanıtlamak istiyorum” dedi.

Yerinde artı etkiledi

Recep Niyaz, Denizlispor’da teknik direktör Bülent Uygun’un gelmesinin üstünlük olduğunu söyledi. Recep, “Ilk Olarak ben oynadıkça açılan bir oyuncuyum. Ne dek dar olursam o kadar çok skora katkı maddesi vermeye çalışıyorum. Bülent Öğretmen gerçekte bize pozitif etki etti. Bizi motive etti ve bu da sahaya yansıdı. Zaten bu takım iyi bir ekipti ve yalnızca minik bir kıvılcıma ihtiyacı vardı. Bu da Bülent Hoca ile beraber gerçekleşti” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı