Spor Haberleri

Premier League ’de bir gönüllü indirim daha! CEO, futbol direktörü ve menajer…

İngiltere Premier League ekiplerinden Brighton and Hove Albion’da Başkan Yardımcısı ve CEO Paul Barber, Menajer Graham Potter ve Futbol Direktörü Dan Ashworth’ün, maaşlarında nisan, mayıs ve haziran aylarında gönüllü olarak kesintiye gittikleri kulübün internet sitesinden açıklandı.

Corona virüsünün doğurması beklenen hesaplı krizin futbola yansıması da bekleniyor. Finansal olarak Avrupa ’nın bir numaralı ligi olan İngiltere Premier League ’de de sezonun akıbeti ve takımların idareli akıbeti merak konusu.

İngiliz futbolunun paydaşları bu konuları görüşmek için bir araya gelirken, cuma günü çıkması beklenen karar öncesinde Brighton and Hove Albion ’da futbolun başındaki üç isim maaşlarında gönüllü olarak kesintiye gitti.

Daha önce Bournemouth Menajeri Eddie Howe indirime gideceğini açıklayarak bir prensip imza atarken Howe ’u peşine düşüp takip eden isimler; Brighton and Hove Albion ’da Başkan Yardımcısı ve CEO Paul Barber, Menajer Graham Potter ve Futbol Direktörü Dan Ashworth oldu.

İLGİLİ HABER Premier League`in akıbeti ne olacak! Paydaşlar toplandı, karar çıkmadı! Premier League`in akıbeti ne olacak! Paydaşlar toplandı, karar çıkmadı!

Kulübün devlete ait internet sitesinden yapılan açıklamada üçlünün nisan, mayıs ve haziran aylarında maaşlarında indirime gittiği açıklanırken indirimin oranı açıklanmadı. Yapılan açıklamada üçlünün bu kararı kulüp çalışanlarının maaşlarında kesinti yapılmaması için aldığı açıklama edildi. Keza üçlünün bu teklifi başkana iki hafta önce sunduğu ancak başkanın başlangıçta bu teklifi kabul etmediği ifade edildi. Fakat başkan ve üçlü arasında yapılan görüşmeler sonunda gönüllü indirim teklifi başkan göre kabul edildi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı