Basketbol

Pınar Karşıyaka tarih yazıyor

Ligde defalarca 7 maç kazanarak liderliğini perçinleyen Pınar Karşıyaka, Avrupa ’da BC Kyiv ’i eleyip son dört ekip arasına adını yazdırdı. Coach Ufuk Sarıca, “2012 yılında da birlikte final oynamıştık. Yarım kalan hikâyeyi mutlu sonla bitirmek, FIBA Avrupa Kupası ’nı Türkiye ’ye getirmek istiyoruz” dedi.

Basketbol Süper Ligi ’nde yedi yıl sonradan tekrar tekrar yedi maçlık başarı serisi yakalayan Pınar Karşıyaka, FIBA Avrupa Kupası ’nda BC Kyiv ’i iki maçta da yenerek adını sözde finale yazdırdı. Coach Ufuk Sarıca yönetiminde çok başarılı bir sezon geçiren, Türkiye ’de çoktan Play-off ’u büyük ölçüde garantileyen Pınar Karşıyaka, FIBA Avrupa Kupası ’nda da son dört takım arasına kaldı. 

Avrupa ’da tekrar tekrar 13 ’üncü galibiyet

2012 yılında Pınar Karşıyaka ile final oynadıklarını andıran Ufuk Sarıca, “Üstünlük için önümüzde iki adım var. Önce yarım finali kazanmalı sonradan finali düşünmeliyiz. En büyük hayalimiz, FIBA Avrupa Kupası ’nı Türkiye ’mize, kentimize, takımımıza, taraftarlarımıza hediye etmek… Yarım kalan bu hikâyeyi mutlu sonla bitirmek istiyoruz” dedi. Sarıca, “Avrupa ’da tekrar tekrar 13 ’üncü maçımızı kazandık. Bu başarıyı devam etmek, kupayı müzemize götürmek için aynı çalışkanlığı devam etmek zorundayız” ifadesini kullandı.

Türkiye ’de de zirvenin adı

Avrupa ’da Türkiye ’yi başarıyla temsil eden Pınar Karşıyaka, Basketbol Süper Ligi ’nde de maç fazlasıyla zirvede yer alıyor. Tam 7 yıl daha sonra ligde üstü üste 7 galibiyet bölge Pınar Karşıyaka, çoktan play-off ’lara katılmayı büyük ölçüde garantiledi. 2020 yılında oynadığı 17 resmi maçta 15 galibiyet elde eden ve ayrıca Avrupa ’da hem de ligde doludizgin yoluna sürekli Pınar Karşıyaka, alışılagelmiş sezonu zirvede bitirmeyi planlıyor. Ufuk Sarıca ’nın öğrencileri ligde cumartesi günü Galatasaray Doğa Sigorta ’ya davetli oluyor. Pınar Karşıyaka, bu sezon iç sahada hiç bozgun görmeyen sarı-kırmızılılara ilk mağlubiyetini tattırmayı amaçlıyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı