Basketbol

Pınar Karşıyaka ’dan FIBA Avrupa Kupası için Dörtlü Final önerisi

Büyükkarcı, yaptığı yazılmış açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını bu dek büyük boyutta değilken FIBA Avrupa Kupası ’nın formatının değiştirilmesini ve Dörtlü Final ’in İzmir ’de düzenlenmesini önderdiklerini aktardı.

Virüs tehdidinin 45 gün sonra azalacağını varsayım ettiğini vurgulayan Büyükkarcı, “45 jurnal süreden sonradan sezona devam edilebileceğini umuyorum. Tabii fakat bu bir umut. Eğer bu umudum gerçekleşecek olursa, İzmir ’de tarafımızdan düzenlenecek Dörtlü Final için teklifimiz geçerliliğini koruyacak.” ifadelerini kullandı.

Büyükkarcı, kulüp bünyesindeki herkese 1 hafta müsade verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Sorun uzayacak olursa, FIBA ’nın bilhassa oyuncu ödemeleri konusunda bir karar vermesini bekliyoruz. Seyircisiz oynanan ya da hiç oynanamayacak olan maçlar sonucunda kulüpleri reklam ve hasılat gelirlerinin ortadan kalktığı bir gerçek. Bu durumda FIBA ’nın vereceği genel karar, kulüplerle oyuncular aralarında yasal sorunlar meydana gelmemesini sağlar. yine de tehdidin ortadan kalkmasını, lüzum FIBA ’da gerekse de ING Basketbol Süper Ligi ’nde sezonun tamamlanmasını diliyoruz. Maçlar oynanabilecek duruma gelirse, Türkiye ligi için play-off formatı değiştirilip, maç sayısı azaltılabilir.”

İki Türk takımının güya final vizesi aldığı FIBA Avrupa Kupası ’nda Pınar Karşıyaka, Almanya ’dan medi Bayreuth, Bahçeşehir Koleji ise Danimarka ’dan Bakken Bears ile eşleşmişti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bütün organizasyonları askıya bölge FIBA, gelişmelere ast olarak gerekli kararların alınacağını açıklamıştı.

İZMİR (AA)

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı