Basketbol

Pınar Karşıyaka beklemede

FIBA’nın dünyaya kabus yaşatan salgın yüzünden kupa organizasyonlarını bu sezon için adamakıllı bitirme, milli liglerin tamamlanmasından daha sonra devam ettirme veya istatistiklerde zirvede olan takımları kupanın şampiyonu ilan etme gibi alternatifleri değerlendireceği öğrenildi.

Yarı finale kaldığı Europe Cup’ta üst üste 13, toplam 16 maçta 15 başarı alarak istatistiklerde zirveden inmeyen Pınar Karşıyaka, FIBA’nın kupayı kazanmaya aday güç sıralamasında da sezon başından beri birincil sırada yer alıyor. FIBA kupayı benzeri finalleri oynatmadan bir takıma verme kararı alırsa bu ekibin Karşıyaka olması bekleniyor. Mükemmel bir form grafiği yakalayıp 23 maçta 20 galibiyet aldığı Süper Lig’de ise pazar günü Afyon Belediyespor’u seyircisiz maçta ağırlayacak Kaf-Kaf, liglerin ertelenip ertelenmeyeceğiyle ilgili de merak içinde. Antrenmanlara sürekli Karşıyaka’da virüs salgını sebebiyle yerli ve tanıdık olmayan oyuncuların rahatsızlık içinde olduğu, kurmayların ülkemizde görülen olgu sayısının azlığı ve alınan tedbirleri anlatıp yabancıları sakinleştirdiği öğrenildi.

ALTYAPILAR DURDU

Karşıyaka, koronavirüs salgınında son dönemde yaşanan gelişmeler sonrası bütün altyapı faaliyetlerini belirsiz olarak durdurdu. Profesyonel liglerin devam ettiği futbol ve basketbolda antrenmanlarını sürdüren yeşil-kırmızılılarda yönetim, “Son dönemdeki gelişmeler ve devlete ait makamların açıklamalarından yola çıkarak Karşıyaka Spor Kulübü bünyesinde yer alan bütün branşlarda (futbol, basketbol, voleybol, tenis, yelken) altyapı çalışmaları, spor okulları, kurs faaliyetleri ve faaliyetler yönetim kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda ikinci bir yorumlama yapılıncaya değin geçici olarak durdurulmuştur. Profesyonel takımlarımız federasyonlar tarafından liglerin devam ettirilmesi nedeniyle huysuz bir devlete ait tanımlama gerçekleştirilinceye değin çalışmalarını sürdürecektir. Bu süreçte sporcularımızın ve görevlilerimizin sıhhat durumları yakından gözlenmeye devam edecektir” açıklaması yaptı.

DHA

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı