Basketbol

Patrick Baumann ve Kobe Bryant, Basketbol Şöhretler Müzesi ’ne

Şöhretler Müzesi organizasyonunda 2020 sınıfına seçilen isimler açıklandı. Uzun süre Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Genel Sekreteri olarak ödev yapan Patrick Baumann ile basketbolun en sevilen sporcularından biri ve FIBA Basketbol Dünya Kupası 2019’un küresel elçisi olan Kobe Bryant, vefatlarının peşinde listeye alındı. Naismith Basketbol Şöhretler Müzesi 2020 sınıfı, 29 Ağustos 2020’de Springfield, Massachusetts’te yerlerini alacak.

Uzun bir zaman FIBA yöneticisi ve aynı zamanda Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyesi olarak tayin yapan Patrick Baumann, vefatının ardından, doğrudan Milletlerarası Komite göre Naismith Basketbol Şöhretler Müzesi’ne seçildi. Baumann, 2003’ten 2018’e değin FIBA Genel Sekreteri olarak tahsis yapmış, Ekim 2018 ’de Arjantin’de düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları esnasında geçirdiği yürek krizi sonucu vefat etmişti.

İki olimpiyat altın madalyası, FIBA 2007 Amerika Şampiyonası şampiyonluğu ve Los Angeles Lakers ile 5 NBA şampiyonluğu kazanan Kobe Bryant ise Ocak 2020 ’de geçirdiği helikopter kazası sonucu hayata gözlerini yummuştu.

2020 sınıfı listesinde şu isimler yer aldı:

“18 kere NBA All-Star maçına seçilen ve 5 NBA şampiyonluğu yaşamış Kobe Bryant, 15 defa NBA All-Star maçına seçilen ve 3 defa NBA finallerinde MVP seçilen Tim Duncan, 15 kez NBA All-Star maçına seçilen ve 9 kere NBA ’in en iyi savunma beşine (All-Defensive First Team) seçilen Kevin Garnett, 4 kere Yılın Milli Antrenörü seçilen Eddie Sutton, 2 NBA şampiyonluğu bulunan antrenör Rudy Tomjanovich, 10 kez WNBA All-Star maçına seçilen ve 4 Olimpiyat altın madalyası bulunan Tamika Catchings, 3 NCAA şampiyonluğu bulunan antrenör Baylor Kim Mulkey, ikinci klasmanda 5 kez yılın milli antrenörü olan Barbara Stevens ve uzun süre FIBA Genel Sekreterliği yapmış Patrick Baumann.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı