Biyografi

Özgür Yankaya Kimdir?

Özgür Yankaya hakkında merak edilen sorular cevaplar. Aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? hakemlik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 yılında dünyaya gelen Hakem Özgür Yankaya aslen Edirne’lidir ve Edirne doğumludur. Hakemlik kariyerine Edirne Bölgesindeki karşılaşmalar ile adım atmış, ilk süper lig karşılaşmasını ise Gaziantepspor ile Ankaraspor arasında oynanan maç ile gerçekleştirmiştir.

Trakya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu’dur, ayrıca B diplomasına sahip futbol antrenörlük belgesine sahiptir. İki sene antrenörlük yapmış ayrıca bir dönem öğretmen olarak görev yapmıştır.

Hakemliğe ise 1999 yılında adım atan Özgür Yankaya 12 sene gibi uzun süre futbol oynamıştır. Özellikle Edirne PTT takımında uzun seneler forma giyen Yankaya 3. lig’de ise DSİspor takımında top koşturmuştur.

Yaşantısını Edirne’de sürdürmektedir. Ayrıca Edirne’de bir cafe işleten Yankaya yine memleketinde kurduğu bir bisiklet kulübünün yöneticiliğini yapmaktadır. 2011 yılında Hande İrem ile dünya evine girmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı