Biyografi

Özgür Gözüaçık Kimdir?

Özgür Gözüaçık aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? Televizyon ve ekran kariyeri, çalışmaları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Son dönemlerde A Spor ekranlarında spor yorumcusu olarak sıkça adından söz ettiren Özgür Gözüaçık 1981 yılında aslen ‘da dünyaya gelmiştir.

İlköğretim döneminde futbola ilgi duymaya başlayan Gözüaçık 1995 senesinde Kastamonu, spor takımında futbol oynamaya başlamıştır. Ardından Adana Sağlıkspor takımına transfer olmuş bu dönemde üniversiteyi kazanmış ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesinde eğitim görmüştür. Üniversite döneminde ise Samsungücü bayan futbol takımında futbol hayatını sürdürmüştür. Henüz 21 yaşında iken ise bayan futbol kulüplerine olan ilginin yetersizliği nedeni ile futbol kariyerini noktalamıştır.

Daha sonra antrenörlüğe yönelmiş 2004 yılında Cidespor, 2007 yılında Sivasspor ve 2009 yılında Çatalzeytin Zümrütspor takımlarında görev yapmıştır. Vefaspor’da ise yardımcı antrenörlük yapmıştır.

Bir dönem Kanal T ekranlarında yayınlanan Tarafsız Saha isimli programı Burak Ölmez ile birlikte sunan Türkiye’nin ilk kadın Teknik Direktörlerinden olan Özgür Gözüaçık, Gürkan Akyıldız ile evlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı