Basketbol

Ömer Onan: Koşul süresiz

TBF CEO ’su Ömer Onan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ertelenen basketbol liglerinin geleceğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.Durumla ilgili yarın geniş detaylı bir toplantı yapacaklarını ve senaryoları görüşeceklerini aktaran Onan, “Bizim de kulağımız Avrupa basketbolunun şemsiyesi olan FIBA ve Euroleague ’de. Onlar da erteledi. Lig direktörümüz aralıksız Avrupa ’daki liglerin direktörleriyle de konuşuyor. FIBAve Avrupa Ligi ’nin bir karar vermesi gerekli; sezonları kapatacak mı, devam mı edecek. Buna kadar Avrupa ’nın büyük basketbol ligleri karar alacak. Biz şimdi bir karar alırız, 1,5 ay daha sonra Avrupa maçları başlarsa o süre ne olur? Bunların hepsini Avrupa ’yla da görüşüyoruz” dedi.

‘Alışılmış olunmayan bir şart ’

Tüm kararları alırken kulüplerle çalıştıklarını aktaran Onan, “Avrupa ’da, dünyada kimsenin alışkın olmadığı bir salgın. Kimse de nasıl karar alacağını bilemiyor. Günün sonunda karşılıklı bir yerde birleşeceğiz. FIBA ’nın avukatlarıyla da kulüplerle de görüşüyoruz, her şeyi konuşuyoruz. Şu lahza Avrupa ’nın bütün büyük liglerinde askıya alma var.Normal şartlarda ertelemelerde oyuncu kontratları ödenmeye devam eder, iptal olursa kulüpler ödemeyebiliyor.Devletlerin aldığı kararlar var. Kulüpler oyuncularına idman yaptıramıyor. Eğer kulüplerle oyuncular karşı karşıya gelirse açık konuşmak gerekirse FIBA ’da hukuk kurulunun ne karar alacağını bilemiyorum. Benim gördüğüm ligler ertelenirse kulüpler ödemeyebilir” şeklinde konuştu.

‘Hepsiyle iletişimdeyiz ’

Ömer Onan, Kovid-19 şüphesiyle kontrolleri yapılan Fenerbahçe Beko ’nun oyuncuları ve yönetimle ilgili ekibinin durumunu da yakından takip ettiklerini belirtirken, “Erkeklerde 11 takımımız Avrupa ’da maça çıktı. Kadınlarda da 4-5 takımımız Avrupa maçlarını oynuyordu. O takımlarla daima iletişimdeyiz. Şu an o takımlardan gelen bir bilgi değil bize. Fenerbahçe ’de duyduk lakin şu belli başlı dek diğer Avrupa ’da çaba eden takımlarımızdan böyle bir haber değil” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı